Wpis z mikrobloga

Oj przemęczymy się jeszcze dwa lata zanim tunel będzie otwarty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak coś to się otworzy węzły Ursynów Zachód i Wschód i puści ruch I. Gandhi do Rosoła.
@konskyyy: ostatnio pisali, że 89% odcinka z tunelem wykonane. Odbiory pójdą szybko, tak samo jak na tych odcinkach wczoraj otwartych - to w końcu inwestycja GDDKiA. Jasne, nie ma nic pewnego, ale już na takim etapie można bardzo precyzyjnie podać terminy.

@wigr: tam gdzieś jeszcze są zakazy dla ciężarówek, nie wiem gdzie dokładnie, ale to ważna informacja
@wigr: więc w teorii dalej mają cisnąć DK50 do czasu otwarcia całości. Nie wydaje mi się, żeby ruch osobowych wpłynął jakoś strasznie na zakorkowanie. Opcja południowa to przejazd przez Kabaty, milion świateł i wieczne stojący wyjazd z Płaskowickiej na Puławską. Opcja środkowa to przejazd tylko w jedną stronę (jednokierunkowa Orszady), plus Ursynów, światła i wąskie gardło na końcu Płaskowickiej. Dalej większość ruchu będzie szła przez Dolinkę. Po dupie dostanie Przyczółkowa i
milion świateł


@MisPalkis: Przejazd Wilanowską i Dolinką to 12 razy światła, a przejazd przez Kabaty to 10 razy światła.

Ale fakt, do Puławskiej korek jest wiecznie.
@wigr: nie liczyłem, faktycznie może być ich więcej, w końcu dłuższa droga - może ogólne wrażenie jest inne, bo Dolinka i Puławska to drogi główne, więc fazy świateł są ustawiane pod te drogi. Na Ursynowie masz masę zmian kierunku, więc albo czeka się na sygnalizator kierunkowy albo na nieliczne strzałki. W świetle tego, w sumie dobrze, że Ciszewskiego Bis będzie dopiero za 2 lata.