Wpis z mikrobloga

Halo, studenty jaka szansa, że rok studencki 2020/21 będzie normalny, bez zdalnych? Ja już w techbazie serdecznie sram tymi e-lekcjami i ostatnie 2 tygodnie nie pojawiłem się ani razu.
Btw. jak to wygląda na studiach w tym roku? Są akademiki? Trzeba być w tym samym mieście czy nie ma problemu mieszkać 200-300km od miasta, w którym się studiuje?

#studia #studbaza #informatyka
  • 15
@Sh4d0w_1938: Następny semestr już część uczelni ogłosiła zdalny. Pewnie jak zwykle, prawie każda uczelnia będzie czekała do ostatniego momentu z ogłoszeniem trybu zajęć w następnym roku akademickim.
Nie zdołają zaszczepić wszystkich do września, więc można spodziewać się czegoś minimum częściowo zdalnego.
Akademiki były, tylko z dodatkowymi ograniczeniami(np. same jednoosobowe pokoje). Później zajęcia stacjonarne zawieszono, a ludzie musieli się wyprowadzić.
a jest potrzeba mieszkania w tym samym mieście albo blisko żeby raz na jakiś czas się zjawić czy wszystkie papierologie w uczelni można załatwić przez internet?


@Sh4d0w_1938: Dużo zależy w tej kwestii od uczelni. Możesz mieć spoko plan i tylko raz na kilka tygodni pojawiać się na zajęciach praktycznych. Na początku tego semestru był plan hybrydowy. Część zajęć zdalnie(głównie wykłady), a reszta stacjonarnie. Oczywiście jak masz pecha możesz mieć taką sytuację,
@w21z: Na tagu kilka osób pisało, że już mają zdalny. Większość jak zwykle czeka. Mam znajomych, którzy w tym semestrze wynajęli pokój lub kawalerkę z umową na pół roku i płacili bez powodu. Niektórzy mieszkali w niej, ale z pracą było krucho, więc tylko marnowali pieniądze.
Zresztą nie dziwię się władzą uczelni. Rząd zmienia zdanie praktycznie z dnia na dzień.
@Sh4d0w_1938: Wszystkie uczelnie w których mam informacje z pierwszej ręki szykują cały semestr letni zdalnie, ewentualnie laboratoria hybrydowo na kierunkach technicznych, taka sytuacja jest zarówno na publicznych jak i prywatnych