Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020: Mam tylko linki do tych drugich, co bezgranicznie koncernom farmaceutycznym ufają. Tym samym, które brały udział w wyścigu o fortunę. Najszybszy wygrywa, reszta zbiera resztki ze stołu. Brzmi jak czysta, transparentna rywalizacja, co nie? :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020: Nie zaszczepić się. Nie jestem w grupie ryzyka, nie boje się koronawirusa, więc na tym etapie na pewno bym się nie zaszczepił. Jak ktoś ma obawy, jest w grupie ryzyka to wiadomo, że możliwości ograniczone ma.
@apophis2020: https://biotechnologia.pl/farmacja/rekordowa-kara-dla-pfizer,3489
https://www.rp.pl/artykul/1034670-Pfizer-zaplaci-491-mld-dolarow-kary.html
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/rekordowe-kary-i-odszkodowania-znanych-korporacji/87gjp
itd itp...
Ciekawe skąd ta nieufność ludzi dla produkcji przełomowej szczepionki wyprodukowanej w rekordowym czasie z pominięciem kilku lat badań i obserwacji skutków ubocznych oraz jednoczesnym zapewnieniu o braku ewentualnych roszczeń przy powikłaniach ?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Cyderek: ale nie o to w tym wszystkim chodzi przecież. Problem jest taki, że jesteś nośnikiem dla wirusa. Tzn możesz się zarazić i przejść bezobjawowo a w tym czasie zarazić wiele osób. Co więcej może ten wirus w tobie zmutować i będziemy się z tym wszystkim je**ć jeszcze 10 lat
@Cyderek: nie masz rodziny, w której są starsi ludzie? Nie masz żadnych znajomych, którzy mogą zarazić starszych członków rodziny po jakimś piwku na mieście z Tobą? Ta szczepionka zaszkodzi ci w podobnym stopniu jak zjedzenie burgera drwala w Mcd. Jak będziesz miał pecha to będziesz miał kilka dni zaczerwienioną skórę, a po maku niestrawność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020:

Tzn możesz się zarazić i przejść bezobjawowo a w tym czasie zarazić wiele osób.

Marne szanse na zarażenie kilku osób będąc bezobjawowym.

Co więcej może ten wirus w tobie zmutować i będziemy się z tym wszystkim je**ć jeszcze 10 lat


I tak najprawdopodobniej będziemy. Tak jak z grypą. Zanim się chociaż 60% zaszczepi to już nowa mutacja będzie latać w nowym sezonie i nowa modyfikacja szczepionki. Tyle, że wirus mutuje
I tak najprawdopodobniej będziemy. Tak jak z grypą. Zanim się chociaż 60% zaszczepi to już nowa mutacja będzie latać w nowym sezonie i nowa modyfikacja szczepionki. Tyle, że wirus mutuje z reguly w łagodniejsze szczepy.


@Cyderek: na chwilę obecną epidemiolodzy wskazują, że wirus mutuje póki co bardzo wolno a dotychczasowe szczepy, w odróżnieniu od wirusa grypy, nie zmieniają białka wirusa - szczepionka nadal bedzie na nie skuteczna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: Mam. Unikam kontaktu z nimi. Myślę, że jeżeli są w grupie ryzyka i się boją powinni się zaszczepić

Ta szczepionka zaszkodzi ci w podobnym stopniu jak zjedzenie burgera drwala w Mcd. Jak będziesz miał pecha to będziesz miał kilka dni zaczerwienioną skórę, a po maku niestrawność.


Mhm, brzmi bardzo bezpiecznie. Ekstra. Dzięki, rozwiales wątpliwości...

Nie ufam oficjalnym zapewnieniom o bezpieczeństwie, gdy w grę wchodzą tak monstrualne pieniądze. Koncerny farmaceutyczne są
Mam. Unikam kontaktu z nimi. Myślę, że jeżeli są w grupie ryzyka i się boją powinni się zaszczepić


@Cyderek: i planujesz tak żyć cały czas? Ja np. tęsknie za wyjściem na koncert czy na piwko nad Wisłę w tłumie. Jest opcja wyjścia z tego marazmu a Ty zamiast tego wolisz czerpać wiedzę z Internetu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020: Nie twierdzę, że wtedy nie zarażam, ale transmisja wirusa jest bardzo ograniczona, więc zarażenie kilku osób jest mało prawdopodobne.

dotychczasowe szczepy, w odróżnieniu od wirusa grypy, nie zmieniają białka wirusa - szczepionka nadal bedzie na nie skuteczna


Jeżeli faktycznie tak będzie to fajnie. Zaszczepie się w ostatnich turach ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020:

A jak szczepienie ludzi zacznie zmniejszać liczbę zgonów i dziennych nowych przypadków to powiesz, że specjalnie ktoś fałszuje statystyki?


Ale o co ci chodzi teraz? Czy ja gdzieś napisałem, że szczepionka nie jest skuteczna? Przytocz mi moje słowa, zacytuj je. Jeżeli wmawiasz mi słowa, których nie wypowiedziałem, żeby ułatwić sobie dyskusje, to musisz chyba najpierw dorosnąć do rozmowy na poziomie. Nie toleruje takiego chamstwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd:

i planujesz tak żyć cały czas? Ja np. tęsknie za wyjściem na koncert czy na piwko nad Wisłę w tłumie. Jest opcja wyjścia z tego marazmu a Ty zamiast tego wolisz czerpać wiedzę z Internetu.


Hahaha. No nie trafiłeś kompletnie, bo ja od początku pandemii żyje jak dawniej. W październiku wróciłem z wycieczki do Włoch. Nie używam płynu antybakteryjnego, maseczka tylko w pomieszeniach. Mieszkam na wsi więc w dupie w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cyderek: A gdzie ja ci coś wmawiam? To jest pytanie, tam na końcu stoi znak zapytania. Więc odpowiadasz albo tak albo nie. Poza tym, budujesz narrację, że koncernom nie powinno się ufac w ogóle, bo stoi za tym ogromny kapitał. No to skoro tak, i mają taką siłę lobby to chyba mogą wszystko. Więc będąc konsekwentnym nie powinieneś ufać także statystykom
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd:

Zresztą, jezeli myślisz, ze szczepionki spowodują powrót do normalności, to możesz się bardzo zdziwić, bo normalność może wyglądać zupełnie inaczej. Od przyszłego miesiąca, jeżeli zostaną utrzymane lockdowny, zaczną się masowe bankructwa prywatnych przedsiębiorców. Ludzie zaczną tracić prace.

Ostatnie o czym, bym w ten chwili teraz myślał to o wyjściu na koncert, bo to może być ostatni z twoich problemów. Serio, wykup upadłych firm już się zaczął, a to dopiero przedsmak
@apophis2020 nie no nic a te miliardy dolarów kary to tylko mały mandacik.
To są pierwsze z góry newsy z google. Generalnie dużo złego można o nich wyczytać jak się człowiek zagłębi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020: Przedstawiasz swoje własne wyobrażenie moich pogladow i wysuwasz w moim imieniu kompletnie absurdalne wnioski.
Ogromny kapitał? Na tyle ogromny, żeby lobbować wszystkie państwa na świecie? Ty ten wniosek wyciągnąłeś w moim imieniu, więc powiedz mi na jakiej w ogóle podstawie?

A gdzie ja ci coś wmawiam? To jest pytanie, tam na końcu stoi znak zapytania.

Nie bądź bezczelny i nie próbuj robić ze mnie debila.

Więc odpowiadasz albo tak albo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyderek: Sam się gubisz w swojej grze. Albo jesteśmy precyzyjni w dyskusji albo stwarzamy insynuacje jak to zacząłeś robić sam.
Ale dam ci szansę. Bo chcę zrozumieć czym się kierują tacy ludzie jak ty.
Nie zaszczepiesz się teraz bo:
Uważasz, że nie są znane realne skutki uboczne szczepionek? Czy tak? Nie mam zamiaru nic ci tu wkładać do ust. Chodzi mi tylko o odpowiedź na proste pytanie. Mam nadzieję że znowu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apophis2020:

stwarzamy insynuacje jak to zacząłeś robić sam


No, #!$%@?. Ty mi z insynuacjami wyjeżdżasz, wyciągając wnioski z dupy w moim imieniu. Szkoda mojego czasu na dyskusję z tobą. Lubię podyskutować, ale używasz takich prostackich metod dyskredytacji dyskutanta, zawsze sprowadzając wszystko do granic absurdu albo wyciągając kompletnie z czapy wnioski, o których nawet nie wspominałem.

Mam nadzieję że znowu się nie zesrasz ze swoimi wywodami nie na temat


Zesrać to ty