Wpis z mikrobloga

Poradnik dla życiowych sceptyków

Pranie domowe;
1. Ręczniki pierz w praniu wstępnym i trybie bawełny i 60 stopniach, dzięki temu lepiej usuwa się bakterie i zabrudzenia.
2. Pranie wstępne symuluje namaczanie, pobiera proszek z przegródki do prania wstępnego i po 30 minutach spłukuje brudną wodę i wykonuje pranie główne.
3. Generalnie można prać wszystko w stylu odzieży głównej w trybie mixu i 40 stopniach raz w tygodniu. Jednak należy wybrać odpowiedni proszek do prania, albo żel.
4. Żele lepiej się rozpuszczają w praniu, jednak róbcie co chcecie, wszelkie saszetki nie są zalecane bo po prostu słabo się rozpuszczają albo nie zdążą, niektórym się udaje prać z nimi, innym nie, ale to jest raczej strata czasu i pieniędzy.
5. Proszek i żel można mieszać wedle uznania [pranie wstępne; płyn pranie główne; proszek]
6. Środkowa przegródka należy do zmiękczaczy i innych, tak samo ta na pranie wstępne.
7. Odkamieniacz stosuje się poza praniem, przy czyszczeniu bębna wedle instrukcji na opakowaniu.
8. Nowe rzeczy pierz osobno i nie mieszaj czarnego i kolorów i białego.
9. Nie należy prać białych rzeczy i kolorowych [razem] bo mogą odfarbować.

Myślę czy nie zrobić z tego serii. Bo my jako ludzie w szkole nic nie wynosimy do dorosłego życia.

#poradnik
#pranie
#przegryw
#zycie
#zyciowysceptyk
  • 37
Szczerze to jest naprawde genialne. Ja rozumiem, że takie rzeczy powinno sie z domu wynosić ale serio, wielu rzeczy nauczyła mnie dziewczyna, bo w domu moja mama (cudowna kobieta) przejmowała te obowiązki i nigdy zbytnio nie przyłożyła uwagi do tego, by nauczyć nas takich protipów. Roztrzepywania odzieży przed rozwieszeniem też się nauczyłem od dziewczyny.

Ktoś powinien zrobić jakąś encyklopedie dla chłopów, ktora pomogłaby im odnaleźć sie w tych trudnych arkanach życia (
@nightfly: w sumie to nie jest jakieś zajebiście skomplikowane, normalnemu facetowi nie potrzeba dużo z tej wiedzy domowej xD

pomyślałem że napiszę coś co pomoże się odnaleźć i wywoła dyskusję i ewentualnie uzupełni dane [pisane przez ludzi] ale może przydałoby się zrobić jeden, a porządny ogarnik
@jaciepiernik: dodam tylko, że warto wywijać spodnie i bluzy na lewą stronę i koniecznie sprawdzić kieszenie przed praniem, bo jak zostanie tam np. chusteczka może zanieczyścić resztę prania. + ja często piorę czerwone z czarnym, bo mam mało czerwonych rzeczy a one nie powinny zafarbować czarnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaciepiernik: mój poradnik: wszystko na 40 stopni, kolorowe można mieszać, można prać stare ręczniki z białymi i też nie zafarbują, jak ktoś chce to może ręczniki albo pościel na 60 raz na jakiś czas, ale po co.
na strzepywanie sam wpadłem i tym sposobem w zasadzie nigdy nie używam żelazka.