Wpis z mikrobloga

W marcu będą 4 lata razem.

Kupiona za 120k. manual, 165km full opcja tzw. SkyPassion.

Aż z ciekawości sprawdziłem ile jest warta teraz.
Średnia wychodzi aż 90k
Trochę dużo płacą jak na to, że za 2/3 lata będzie musiała iść na złom z powodu korozji i rdzy.
A tak na poważnie to pewnie sprawa inflacji i ogólnie podwyżek samochodów od 2021.
Jakbym sprzedał za 85k, pomijając ubezpieczenie, jej dotychczasowy koszt to tylko ok. 780zł miesięcznie (35k/45 miesięcy użytkowania).

Trochę mi się już znudziła szczerze, ale nie będę w najbliższym czasie wymieniał, bo planuję inne wydatki.

Pozdro z fartem.

https://goo.gl/maps/GVqtJAUJxMk
#mazda #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1610096677r5ZSbcamSzXXwNDGZcZI7u.jpg
  • 15
@budyn: @scandaliero: Ja zastanawiam się nad 6 w kombi (2.0, manual, SkyPassion z pakietem White). Czego Wam najbardziej w niej brakuje? Co najbardziej irytuje?

Lakier zabezpieczę folią na "dzień dobry", a spód po 2-ch latach planowałem przelecieć antykorozyjnym środkiem. Powinno powstrzymać rudą...
@Dr_J wiesz że sedan jest większy od kombi? :) Na pewno zabezpiecz maskę. Moja ma pełno odprysków od kamieni.

Generalnie niczego mi nie brakuje. Mam wersję 2.5L automat w pełnej wersji. Więc moc jest i wszystkie systemy bezpieczeństwa są.

Gdyby tylko miała napęd na 4 koła, to byłaby idealna :)
@Dr_J: Niczego nie brakuje szczerze. Ewentualnie automatycznej skrzyni biegów + 2.0 > 2.5, ale uznałem, że dodatkowe 20k nie było wtedy tego warte.
@scandaliero: Słyszałem, że sedan jest szerszy ;) Dla rodzinki liczy się jednak bagażnik, wiec kombi must have ¯\_(ツ)_/¯

Słyszałem o tych odpryskach. Na pewno to ogarnę po zakupie.
A jak sprawdza się automat? Sporo osób wiesza na nim psy, stąd brałem pod uwagę wyłącznie manual.

@budyn: Z tego co kojarzę to jest opcja 2.0 z automatem, ale słyszałem sporo złego o automatycznych skrzyniach Mazdy.

@scandaliero: @budyn: Dzięki za
@Dr_J ja z automatem nie mam żadnego problemu. Jest to co prawda mój pierwszy samochód z automatem i nie mam większego porównania, ale uważam że działa tak jak powinien. Miałem okazję przez kilka dni jeździć nowa bmw 5 i x4 i nie powiedziałbym że są jakieś lepsze. A już na pewno mają mega laga przy kickdownie. Nie wiem czy to była kwestia silnika (bo to deasle). W mazdzie tego nie ma. But
@scandaliero: To te słynne lagi, żeby norma była spełniona ;) Jeździłem trochę A8, które miało diesla 4,2 385KM i niestety było to samo... Wciśnięcie gazu w podłogę, chwila czekania a potem ogromne nabieranie prędkości. Myślę, że wizyta u tunera, trochę pieniędzy zostawione i problem byłby naprawiony. Czasami jak widzę wpisy na FB to nazywają to "lag DSG".
@Dr_J: to prawda. Mi wymieniali ze 3x. Za każdym razem miało już być bez wad :P Generalnie jest tam jakaś wada produkcyjna, że podczas mycia - woda pod ciśnieniem dostaje się do środka i sieje spustoszenie. Pękają plastikowe zębatki. Dlatego najlepiej z lusterkami delikatnie.

Jakby tak pomyśleć, to kilka głupich wad się jeszcze znajdzie. Np szybko wygniatający się lewy podłokietnik u kierowcy (na dziwach). Pozgniatane siedzenia. Pierdzące przednie głośniki (membrana się
@Dr_J: @scandaliero:
Co do lusterek to racja. Miałem 2 razy wymieniane. Te ostatnie chyba jakiś upgrade był, bo się długo trzymają. Na zimę wyłączam składanie i nie kieruje strumienia wody na nie bezpośrednio na myjące.

Nic innego z tego co @Dr_J nie występuje u mnie. Mam foteliki z tyłu i po ich zdjęciu odgniecień nie widać