Wpis z mikrobloga

Gram sobie w valhalle i jest spoko ale tak sobie mysle ze takich gier które są arcydziełami to jest naprawdę relatywnie mało w porównaniu do takiej branzy filmowej gdzie w samym np gatunku filmów gangsterskich mozna wymienic kilka wybitnych pozycji. Grałem we wszystkie najwieksze gry AAA z ostatnich 15 lat i na szybko to moze z pieć gier zasługuje na miano takich które w jakiś tam sposób odcisneły na mnie swoje piętno. Chocby taki Cyberpunk gierke przeszedłem 2 tygodnie temu i juz wszystkie emocje ze mnie wyparowały. Moja topka to: RDR2, Dark Souls 1, God of War, The Last of Us 1/2, Uncharted 2/4.
#gry #xboxone #ps4
  • 18
@revinPL: Prawda :). Chociaż Odyssey tez mi się podobał i gdzieś tam mam ta historie z tylu głowy. Sama fabuła w CP2077 tez była dobra, tylko przez to ze taka krótka i pocięta nie ma szans na zapisanie się w szerszej pamięci. Do listy która podałeś dopisałabym jeszcze Wiedźmina, Days Gone tez było bardzo dobre i ze względu na święty gameplay na pewno Spider Mana. Co do Dark Souls - nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@revinPL: btw to wszystko kwestia gustu, z wymienionych przez Ciebie grałem tylko w rdr2, który mnie zanudził niesamowicie i na siłę go przechodziłem. A za to wiedźmin to dla mnie perełka
@rozjuszony_przecinek: GTA 4/5 To swietne gry ale jakoscia swiata detalami a przede wszystkim historią RDR 2 je rozjezdza. Grałem w mafie 2 i 3. 2 Bardzo dobra gra taka 9/10 ale nie nazwąłbym jej wybitną, Far Cry 3 jak na owe czasy swietny. Najlepszy anatgonista w serii do dzis, ale gamepleyowo szczególnie dzis nie jest w zadnym razie wybitny. Kocham Battlefieldy szczególnie BC2 ale to gry multi. grało sie bardzo przyjemnie
@kizimajaro: Origins duzo bardziej mi siadło niz odyseja. Gra jest bardzo rozwleczona. Misje poboczne w wielu wypadkach to zart. Valhalla to duzy powiew świeżości pod tym względem. Choć ciezko przejsc z genialnego systemu walki Tsuszimy na ten asasynowy. Wieska 3 bardzo cenie ale gamepleyowo ta gra jest letnia szczególnie rozwój postaci i czyszczenie mapy. Days Gone nie przeszedłem ale po kilku godzinach jest obiecujaco. Spider Man porównałbym do blockbustera. Jest łątwo
@revinPL nie można porównywać gta do rdr. Zobacz, juz z założenia gta jest owiele trudniejszą grą do stworzenia opiera sie na ówczesnych czasach, czasach tak rozbudowanych i technologicznie do przodu ze paradoksalnie zaden sandbox nie bedzie z taką imersja jak rdr czy mafia właśnie. Redzi chcieli zrobić kombaina i zobacz jak wyszło... średnio Także w gry oparte na "dawniejsze" czasy latwiej nam sie wczuć, a i tak gta 4,5 dawały rade więc
@nobrain: Grałem. W pilarsy tez grałem czy raczej próbowałem grac. W strategie, hack slashe tez grałem. ,,Marvele" czyli tania intensywna masowa rozrywka? Moim zdaniem to porównanie do gier które wymieniłem jest zupełnie nieuzasadnione. Nie mają one nic wspólnego z tasiemcami od marvela poza epickoscia i duzym budzetem i tym ze są popularne. Gry są specyficzne. Bez gigantycznego budzetu lepszy otwary swiat niz ten w RDR 2 nie może powstać i tyle.
@rozjuszony_przecinek: Szczerze to nie wiem czy gta 5 było trudniejsze do zrobienia, Wiem jednak ze fabularnie RDR 2 jest lepsze i to sporo choc dialogi w gta 5 to podobny poziom co w RDr 2 czyli najwyzszy. Lepsza grafika, wiecej detali, zywszy swiat. Nie mam watpliwości która gra jest lepsza. Tak jak pisałem kocham battlefieldy. grałem we szystkie czesci od BC2 która wspominam najlepiej. Chodzi mi o to ze w grach
@revinPL: Próbuj innych gatunków, ja długo się wstrzymywałem przed soulslikeami a podeszły mi bardzo, sekiro nawet splatynowałem a BB na wszystkie zakończenia. Ostatnio nawet kupiłem Personę 5 Royal i też bardzo mi się spodobała, ale dopiero po cyberpunku dokończę bo gra na spokojnie 100h+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Theos: Sekiro mnie zepsuło. Próbuje teraz grać w DS3 i jakieś takie zamulone to wszystko i parry trzeba robić pół godziny przed A nie ładnie w animacje jak w sekiro ;P
@revinPL: gier wychodzi zdecydowanie mniej niz filmow, moze stad masz takie wrazenie. no i wedlug mnie gry z otwartym swiatem zawsze beda sie rozmywac po drodze bo maja przyciagac gracza na dlugo. cos za cos. wsrod filmow aaa tez jest bardzo malo perelek.
gier wychodzi zdecydowanie mniej niz filmow


@nobrain: więcej. Tygodniowo setki nowych crapów na steamie o których nawet nigdy nie usłyszysz, często robionych przez jedną osobę
@klik34: O to ja mam zupełnie odwrotnie. Podchodze do sekiro chyba 4 raz i znowu sie chyba poddam. Nie podoba mi sie ze im nowsze gry od from tym bardziej musze grac tak jak oni tego wymagają. A nie jestem skilowym graczem. Podobało mi sie w DS1 i DS2 ze moge grac tankiem który cierpliwie czeka na okazje do ciosu i blokuje tarczą. Jesli ich nowa gra znowu pójdzie w czysty