Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki,

Kiedy dwa tygodnie temu pochwaliłam się moim rękodziełem na wykopie, nie spodziewałam się aż tylu przychylnych opinii oraz plusików :D dziękuję bardzo za tak olbrzymie zainteresowanie :)

Dlatego dziś chciałabym Wam przedstawić bliżej jeden z moich produktów - czapkę z wełny merynosa.
Nie wiem czy każdy wie jakie cudowne właściwości ma ta wełna.

Owce rasy merynos w główniej mierze zamieszkują wzgórza Nowej Zelandii, gdzie panują ekstremalne warunki. W lecie temperatura dochodzi do +40 stopni, w zimie może spaść nawet do -20. Dlatego też, owce te musiały przystosować się do wymagających temperatur. Wełna merynosów jest tak zbudowana, żeby owce bez problemu mogły przetrwać w zmieniających się warunkach. Jest bardzo gęsta, ale pojedyncze włókna są bardzo cienkie i delikatne.

Mamy zatem pierwszą zaletę wełny merynosów - jest przyjemna w dotyku i nie gryzie.

Dodatkowo runo owiec zapewnia im doskonałą termoizolację, dbając o utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Ma również zdolność do odfiltrowywania wilgoci, dzięki czemu skóra się nie poci.
A to, że wełna merynosów bardzo dobrze radzi sobie z wilgocią, sprawia, że we włóknach nie namnażają się bakterie odpowiedzialne za brzydkie zapachy. Wełna merynosów jest antybakteryjna.

Dzięki dużej zawartości naturalnych tłuszczów, wełna merynosów trudniej się brudzi, jest również łatwa w czyszczeniu. Ubrania z wełny merino nie wymagają częstego prania, wełna ulega samoczynnej regeneracji podczas kontaktu z tlenem.

Odzież wykonana z wełny merynosów jest też bardzo elastyczna. Ubrania przez długi czas zachowują swój kształt, a po rozciągnięciu wracają do swoich pierwotnych kształtów.

Moje czapki oczywiście można prać, aczkolwiek wystarczy je po prostu dobrze ... wywietrzyć. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, to pamiętajcie o max 40 stopniach, program do wełny lub tkanin delikatnych i najważniejsze, nie używajcie płynów do płukania i zmiękczania.

To co, kto jeszcze nie jest gotowy na zimę, albo potrzebuje kolejnej czapki? :D Cena to 119 zł + koszty wysyłki 12 zł. Możliwy również odbiór osobisty w Warszawie.

Zapraszam na moje profile społecznościowe!

Facebook https://www.facebook.com/samecudownosci

Instagram https://www.instagram.com/samecudownosci/

Więcej zdjęć w komentarzach.

#handmade #hobby #szydelkowanie #czapka
samecudownosci - Hej Mirki i Mirabelki,

Kiedy dwa tygodnie temu pochwaliłam się mo...

źródło: comment_16101256553zel0PaXH2tN1JghQnKSJQ.jpg

Pobierz
  • 8