Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas router z UPC, właściciel twierdzi, że 300 mb/s prędkość. Jest nas 3 w mieszkaniu i net dosyć #!$%@? chodzi.
Jak robiłem test na speedtest.net to raz wyszło 70 mb/s, raz 3 mb/s a średnia to jakieś 25 mb/s.
Blok to wielka płyta i nie ma tam gniazdka z ethernetem tylko pod router jest podpięty jakiś dziwny kabel jak od anteny TV i ten od zasilania routera. W poprzednim mieszkaniu w nowym bloku miałem normalny kabel od ethernetu który wchodził do routera i net dział normalnie, tu jest jakaś #!$%@?.
Pytanie: co jest nie tak? Czy 300 Mbps na 3 osoby to mało, czy ten internet jest jakiś do dupy, czy to UPS nie udostępnia całej prędkości czy internet za kilka dni powinien chodzić normalnie?
#pytanie #internet #upc #it
PodniebnyMurzyn - Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas r...

źródło: comment_1610126306dueAVGkn7GBV9T5ukV9x6E.jpg

Pobierz
  • 94
@PodniebnyMurzyn: Zainstaluj sobie na telefonie aplikację wi-fi analyzer. Będziesz miał wykres na którym kanale pracuje twoja sieć. Możesz się pięknie zagłuszać z sąsiadem w mieszkaniu obok. Np w tym przykładowym wykresie widzisz że sieć "niebieska" jest idealnie pokryta przez "zieloną" to znaczy że pracują na tym samym kanale i wzajemnie się zagłuszają. Nowe routery pracują na dwóch częstotliwościach 2.4 Ghz który ma tylko 11 kanałów i 5 Ghz który ma co
Trismagist - @PodniebnyMurzyn: Zainstaluj sobie na telefonie aplikację wi-fi analyzer...

źródło: comment_1610132113KhZE7vfSBKm5qC6s3lRXS0.jpg

Pobierz