Wpis z mikrobloga

Moje drogie Mirki, pewnie słyszeliście o zwrotach z Amazon'a? Z pewnością też zauważyliście, że sporo tego jest na allegro.

Kilka dni temu postanowiłem sobie policytować na allegro i u jednego ze sprzedawców, takich zwrotów wygrałem kilka przedmiotów.

Na pierwszy ogień poszedł uszkodzony grabber 4K firmy Avermedia, grabber faktycznie nie odpalał poprawnie, jakby firmware nie był wczytywany, pod zasilaniem laboratoryjnym pobiera poprawny prąd(mam jeszcze dwa takie grabbery zupełnie sprawne) Popatrzyłem, pomierzyłem i podłączyłem do kompa swój sprawny grabber i zonk bo przestał działać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jedyne co zrobiłem wcześniej to podłączyłem do zasilacza żeby sprawdzić ile i jaki prąd pobiera sprawna sztuka.
Zajebiście, zamiast fajnego dila mam uwalone grabbery (°°

Podłączam ten uszkodzony z allegro i ku.. MAGIA normalnie bo działa od kopa, nic nie zrobiłem, nic nie lutowałem nawet, tylko popatrzyłem pod mikroskopem ;)
Podłączam swój i też magia, działa, firmware wczytał się!

Tak o to mam zupełnie sprawny grabber, który widocznie "zawiesił" się komuś podczas podłączania do kompa, poszedł na zwrot, potem na allegro i trafił do mnie.

Zostały jeszcze 3 inne urządzenia - ładowarka, licznik rowerowy z gps, listwa zasilająca z ethernetem, trzymajcie kciuki a ja postaram się was poinformować o efektach, może uda się tutaj coś polutować bo trochę nudno, tak podłączyć i działa ;)

#allegro trochę #pcmasterrace #amazon #lutowanie #elektronika #komputery #konsole
Pan_Slon - Moje drogie Mirki, pewnie słyszeliście o zwrotach z Amazon'a? Z pewnością ...

źródło: comment_161018142969qLhQpTlskygJKewHEn6L.jpg

Pobierz
  • 43
@wywu: calosc tj 4 przedmioty z przesylka 244 zł - 2 rzeczy już naprawione tj ten grabber i listwa ethernet, zwróciło się bez problemu a jeszcze czeka ładowarka i bryton gps na rower ;)
@yasiek-PL: zwroty z różnych sklepów, chyba też Amazona. Bardzo duża dostępność (magazyn coś koło 3000 palet) wyślij mi maila na privie to w poniedziałek/wtorek postaram się podesłać przykładowe aktualne oferty.
@yasiek-PL: a rodzaje to są naprawdę różne, telefony, telewizory lodówki, mikrofale, mixy ogólnie ka siedze w tekstyliach i tą elektonikę tak wstępnie oglądaliśmy, ale nie bardzo miał nam kto naprawiać, więc odpuściliśmy temat.