Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę ocieplić garaż.
Ściany boczne mogę ocieplić tylko wewnątrz, ponieważ przylegają do budynków.
Mam do dyspozycji sporo styropianu(nie za gruby- pewnie 1cm czy 2cm, ale nie zmniejszy mi to dużo powierzchni przynajmniej). Chciałem dać ten cienki styropian na boczne ściany wewnątrz a na zewnątrz od frontu i z tyłu kupić jakiś gruby.
Będzie coś z tego? Wiem, że niby się nie daje styropianu wewnątrz, ale to garażo-warsztat do tego mam trochę materiału, więc koszty byłyby minimalne.

#pytaniedoeksperta #pytanie #majsterkowanie #hobby #budownictwo
Pobierz
źródło: comment_1610277341BMq4Dy0e5SCe10uCpWebFU.jpg
  • 29
@Ibanez_: zwróć uwagę że styropian nie grzeje. W domu są ludzie i grzejniki - styropian zachowuje po prostu ciepło. W garażu nie masz źródła ciepła.
@Ibanez_: Tyle że nie wyczujesz ile da ten styropian 2 cm, znajomy tak miał i sobie chwalił, ale czort go wie, ja w tym garażu nie siedziałem. Jak będzie za mało to nie wiele zmieni. Ale od biedy można nakleić na to jeszcze jedną warstwę kiedyś.
@Ibanez_: Styropian grubości 1-2cm przyklejony od wewnątrz uja da. Będziesz miał efekt placebo - wiem ze jest to już czuje ze jest cieplej. Więcej wydasz na pianki, kleje i inne duperele niż to warte. Druga sprawa to przyklejenie takiego styro... nie uda się tego zrobić prosto, po prostu nie uda.
@Ibanez_: z tym że ocieplanie ścian od wewnątrz może grozić zbieraniem się wilgoci po między ścianą a styropianem. Tyczy sie to ścian konstrukcyjnych zewnętrznych ale ścianek działowych miedzy pokojami już nie jeżeli temp. w pokojach jest zbliżona do siebie