Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #remont
Cześć. Muszę dostawić sobie kawałek ścianki pod drzwi - przesunięcie otworu drzwiowego i wymiana na przesuwne (naścienne). Obrazek pokazuje co i jak. Zielony fragment został wywalony. Czerwony trzeba dostawić. Jest to jakieś ~10cm. Mam po remoncie jeszcze sporo kleju gipsowego, płyty g-k i tynk gipsowy "ręczny".
Myślałem żeby dokleić ten kawałek po prostu z wąskich pasków płyt g-k zamiast bawić się w stawianie pociętych bloczków (płyty tnę równo nożykiem i łatwo na kleju wyprowadzę pion w szczycie, a z bloczkami trochę pieprzenia by było). Ewentualnie wzmocnić to jakimiś prętami na kotwie chemicznej (wkręconymi wzdłóżnie z istniejącą murowaną ścianę) żeby się nie odłamało przez przypadek od uderzenia.
Docelowo chciałem olać tynk gipsowy, żeby nie mieszać dodatkowo, tylko po prostu zrobić dość kleju i nim wyrównać krawędzie. Na to gładź i szlifowanie.

Czy są jakieś większe przeciwwskazania przed takim postępowaniem?
źródło: comment_1610530025BNz9TNz2hF61uULOb8rVTG.jpg
  • 4
@pietryna123: klej regipsy i daj ewentualnie te pręty dla wzmocnienia, nawet jak zrobisz zabudowę to może pękać w takim układzie a na dodatek drzwi suwane nie będą uderzały w to miejsce więc mniejsza szansa że odpadnie