Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza afera pani Emilewicz, a przede wszystkim jej konfabulacje, przelały moją osobistą czarę goryczy. W związku z tym zakładam tag #covidowewalypis, na który trafią wszystkie przypadki łamania przez polityków tej partii ich własnych obostrzeń oraz wszelkie covidowe wały PiS.

Mam już dość tego, że ja nie mogę normalnie zjeżdżać na stokach, pomodlić się bo limity, zjeść jak człowiek bo jestem "siewcą śmierci" tylko kitrać się do auta jak pracownik kołchozu podjadający plony. Tymczasem rasa panów pluje mi w twarz bezczelnie łamiąc obostrzenia o wątpliwej podstawie prawnej, za co ja miałbym przesrane.

Stworzę też, z racji że to pierwszy post, krótkie archiwum. Proszę was o pomoc w zebraniu brakujących tu informacji.

Bez względu na to, czy popierasz #lockdown i obostrzenia czy też nie, moim zdaniem nie powinieneś godzić się na to, by władza działała w sposób bezprawny.

#bekazpisu #koronawirus

1. Ordynarne łamanie obostrzeń na Placu Piłsudskiego w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej i wejście na cmentarz mimo zakazu.
2. Afera respiratorowa.
3. Wątpliwy prawnie nakaz noszenia masek mimo iż 26.02.2020 min. Szumowski śmiał się z noszących je. Nakładanie obostrzeń bez stanu nadzwyczajnego.
4. Wielokrotne łamanie obostrzeń przez premiera Morawieckiego (restauracja i sklep).
5. Jeszcze w maju wirus miał być na tyle śmiertelny, że trzeba głosować korespondencyjnie, a w czerwcu "pokonaliśmy wirusa, idźcie na wybory".
6. Druk kart wyborczych bez podstawy prawnej i zmarnowanie tym samym prawie 70 mln PLN. Same wybory zorganizowane w sposób niechlujny. Karty docierały do ludzi już po wyborach.
7. Minister Szumowski łamie kwarantannę. Przyłapany na zakupach we wtorek, mimo iż w izolacji miał przebywać od poniedziałku.
8. Minister Czarnek odwiedza bliską osobę w szpitalu mimo zakazu. Na oddziale potem wykryto Covid.
9. Szef KPRM Michał Dworczyk trafił na kwarantannę tego samego dnia co poseł Dziambor. Już 8.10 widziany był na spotkaniu politycznym. W celu oczyszczenia pokazał dokument zwalniający go z kwarantanny ze skutkiem od dnia 8.10 mimo iż dokument wystawiono 9.10.2020.
10. Obecność polityków PiS na urodzinach Radia Maryja, mimo iż tak wielkich spotkań zakazano.
11. Prowokowanie społeczeństwa do masowych wystąpień ulicznych w czasie szczytu zakażeń (20-25000 dziennie).
12. Próba wprowadzenia bezprawnej godziny policyjnej w noc sylwestrową.
13. Nagłe zamknięcie cmentarzy ogłoszone dnia 30.10. ze skutkiem od 31.10, co spowodowało straty wśród hodowców chryzantem i handlarzy zniczami oraz lawinowe ruszenie narodu na cmentarze, co potencjalnie mogło zwiększyć zakażenia.
14. Niekonsekwencja w stosowaniu obostrzeń pomimo faktu, że z dniem 13.01.2021 średnia zakażonych kwalifikuje do wprowadzenia żółtej strefy.
15. Dzieci poseł Emilewicz zjeżdżają na nartach na mocy licencji wystawionych na ostatnią chwilę. Poseł wydając oświadczenie podała numer licencji, która wygasła 3 lata temu i należała do innej osoby.

Jeżeli czegoś nie wpisałem, proszę o uzupełnienie w komentarzach.

Zastanowię się czy nie uczynić tego tagu autorskim.

Zapraszam wszystkich do współpracy. Bez względu na poglądy dotyczące walki z pandemią i prywatne animozje.

Tagi atencyjne: #neuropa #4konserwy #lewica #konfederacja #covid19 #sarscov2 #2019ncov #polityka
  • 32
@Qba1996: "pomodlić się, bo limity" - możesz się modlić, korzystając choćby z oferty TVP, gdzie co i rusz transmitowane są katolickie msze. możesz nawet iść do któregoś z licznych kościołów, które mimo pandemii pozostają stale otwarte, w przeciwieństwie do siłowni, basenów czy restauracji. poza tą drobnostką, której się uczepiłem, wpis ważny i potrzebny, a niestety dotychczasowa praktyka PiSowskich oficjeli zwiastuje, iż będzie trzeba go często uzupełniać ()
@Qba1996:
- Tarcza antykryzysowa to jest pułapka, bo po wzięciu pieniędzy trzeba utrzymać przedsiębiorstwo przez rok, jak się nie mylę, w każdym razie przez okres czasu, podczas którego koszty utrzymania każdej działalności znacznie przekraczają otrzymaną pomoc finansową. W przypadku nieutrzymania działalności państwo może zlicytować majątek przedsiębiorcy. To już tylko moje podejrzenia, ale pewnie będzie tak, że politycy PiSu się na tych licytacjach obłowią konkretnie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Qba1996 tylko chyba musisz jakaś skalę zrobić. Afera respiratorowa gdzie wydano niepotrzebnie ileś tam milionów to zupełnie inna kategoria niż to że kilkugosci zjechało ze stoku na nartach. Nazywanie tego i tego aferą obniża skalę całej listy