Wpis z mikrobloga

Chciałbym przelać środki z angielskiego konta na polskie(walutowe w GBP) i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Najpierw muszę założyć konto na revolucie, tam dostaję jakiś numer konta, a następnie robię przelew międzynarodowy z konta angielskiego?

#revolut #uk #anglia #wielkabrytania
  • 17
@kwiatosz:

Revolut ani żaden taki pośrednik nie przeleje Ci w GBP

Czemu nie, przeleje normalnie, tylko musi wskazać, że rachunek docelowy w polskim banku prowadzony jest w funtach. Revolut robi normalny przelew SWIFT, nie ma znaczenia, jaka waluta i jaki kraj.

@lightzor: sprawdź opłaty za przelewy międzynarodowe, być może masz za free, wtedy nie ma po co bawić się w revoluty, tylko puszczasz zwykły przelew SWIFT. Przykładowo Barclays nie pobiera
@patrol798: bo pracowałem w 2017 roku w angli(p45) i do tej pory tej kasy z Lloyds nie ruszyłem. Teraz muszę przelać, ale boje się ze us sie doczepi w związku ze zniesieniem ulgi abolicyjnej. Kasę muszę przelać, bo potrzebuje "na zaś"
@lightzor: prawo nie działa wstecz a ten przepis chyba dopiero wszedł w życie 1 stycznia tego roku. Bank informuje GIIF jeśli przelejesz więcej niż 15 tys. Euro, ale kiedyś słyszałem, że nawet 10 tys. Euro.
@patrol798: problem w tym, że dostałem darowiznę, zgłosiłem ją i teraz pewnie skoro przeleje te gpb to też zgłoszą. Ze też człowiek musi się martwić, czy go nie okradna z uczciwie, legalnie zarobionych pieniędzy.