Wpis z mikrobloga

Wlaczylem transmisje, wiedze o skokach czerpalem tylko z wykopu i mam pytanie.

To jest ta potega sportow zimowych? U siebie dostaja w dupe jak male dzieci..... Myslalem, ze "polska potega" w skokach to przynajmniej jakis faworyt, a nie walka o miejsca za pierwsza dziesiatka.

Nastepnym razem jak piszecie o "potedze" to musicie pisac, ze pierwszych 10 najlepszych nie bierzecie pod uwage.
#skoki
  • 25
  • Odpowiedz
@KD30: @therealhajto: "Na swoim boisku gra sie najlatwiej", skoro tu nie potrafia to gdzie indziej tym bardziej.


No ale przecież już tutaj podsumowałeś, że po jednym konkursie wiesz wszystko :) Nie będę dyskutował z ekspertem.
  • Odpowiedz
Dyskusja bez sensu, bo przecież widać kto jest na którym miejscu w klasyfikacji generalnej całego cyklu


@therealhajto: No tak, i patrze i pierwszy jest Norweg. To jak polska to POTEGA to czym jest norwegia skoro maja lepszego zawodnika?
  • Odpowiedz
3. Stoch


@therealhajto: A czyli potega to nie pierwsze, ani drugie miejsce tylko trzecie? XD To trzeba bylo tak od razu, ze jest ogromna roznica miedzy "potega", a "polska potega".

Stoch dopiero wygrał Turniej Czterech Skoczni


@therealhajto: W sensie, ze oni sobie wybieraja gdzie beda, a gdzie nie wygrywac? Co to za wymowka?

są praktycznie na równi

@therealhajto: "Praktycznie na rowni" to fajny zamiennik, "sa gorsi od"... Bo jakby
  • Odpowiedz
@FortunaHej: Trzech zawodników w pierwszej piątce, wygrany TCS i klasyfikacja drużynowa jak poniżej jak najbardziej klasyfikują Polskę wśród potęg w tym sporcie.

Jeżeli przez "potęgę" rozumiesz same pierwsze miejsca, no to mi przykro. Analogicznie, Austria była potęgą gdy wygrywał Małysz w 2007, Ammann w 2010 albo Bardal w 2012 - nikt co do tego nie miał wątpliwości.

"Daleko za konkurencją" xD
therealhajto - @FortunaHej: Trzech zawodników w pierwszej piątce, wygrany TCS i klasy...

źródło: comment_1610903009WR2DfOIu9KwS3znIidwTa1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FortunaHej: "Fanów" - największym fanem to jestem Arttiego Aigro, Boyd-Clowesa i Zografskiego, więc w gruncie rzeczy nie robi mi wielkiej różnicy, czy wygrywa Stoch, Kraft czy inny Granerud ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie w tych fisowskich konkursach na różnych szczeblach (PŚ, Puchar Kontynentalny, FIS Cup) skaczą zawodnicy pewnie gdzieś z 25 krajów, z różnym skutkiem. Jeżeli obecnie mistrzem świata jest Polak, mistrzem olimpijskim jest Polak, Turniej Czterech
  • Odpowiedz
@therealhajto: To nie ja mowie o "polskiej potedze" tylko wykop i komentatorzy. To nie ja tylko komentatorzy chwalili dzisiejszy konkurs gdzie wiekszosc to 2-3 dziesiatka. Ja tylko mowie ze "polska potega" nie ma nic wspolengo z potega.

Wszystko co ty mowisz to bylo, ja mowie co jest teraz.
  • Odpowiedz
@FortunaHej: Każdy rozsądnie myślący widz powie, że to był relatywnie słaby konkurs i to widać po reakcjach na tagu. Nie polecam kształtowania sobie opinii na podstawie tego, co ktoś powie w TVP.

W klasyfikacji narodów teraz jest Norwegia i Polska - reszta traci do nich relatywnie sporo. Stoch przed chwilą wygrał jedną z dwóch najważniejszych imprez w sezonie, a trzecie miejsce zajął Kubacki. W czołowej piątce klasyfikacji jest trzech Polaków.

Mówienie,
  • Odpowiedz