Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie oferty pracy dla #programista15k i to co mnie uderza to że większość z nich nie ma #!$%@? informacji o projekcie do którego rekrutują. Widełki są, inne informacje są, ale często ani słowa czym się w ogóle firma zajmuje albo do jakiego projektu rekrutuje, za to zawsze jest kilka sztampowych zdań o tym jacy to ludzie najważniejsi i jakich "cutting edge technologies" używają i oczywiście że projekt dla LIDERA W BRANŻY xD Ja jestem jakiś #!$%@? że mnie mocno interesuje to czy mam rozwijać jakieś pionierskie narzędzie czy setny sklep internetowy? No #!$%@?. To jest trochę z miejsca traktowanie pracownika jako trybiku w maszynie - "generalnie to będziesz pisał kod". A potem zdziwienie jak pracownik się nie angażuje w projekt i przychodzi tylko #!$%@?ć robotę przez 8h.

#gorzkiezale #rekrutacja
  • 3
@onionomous: jeżeli coś beczy jak krowa, pachnie jak krowa, zachowuje się jak krowa to jest to krowa. nikt w reklamie, ogłoszeniu nie będzie Ci mówił o negatywach, tylko pozytywy i ogólniki by kogoś złapać. Ty pewnie też podczas rozmów rekrutacyjnych nie przekonujesz rekrutera żeby Cię nie zatrudniał. Generalnie innowacje w outsourcingu to raczej jednorożec. Outsource się raczej coś co jest powtarzalne, standardowe lub utrzymanie jakiegoś legacy którego już nikt w firmie