Wpis z mikrobloga

Siemano. Pytanie odnośnie podziału bardziej doświadczonych. Czy nowo projektowane punkty graniczne muszą być obliczone w operacie? np. zamierzyłem pkt tam, gdzie wskazał inwestor, aby był nowy pkt graniczny (który jest w środku bardzo dużej działki) i teraz czy muszę ten punkt jakoś zrzutować na istniejące bądź robić raport z obliczenia do któreś granicy tego punktu? Czy mogę napisać że pkt : 1 - X Y -wskazany przez inwestora- został pomierzony w terenie ? #geodezja @DanekRBI
Pobierz Trebron91 - Siemano. Pytanie odnośnie podziału bardziej doświadczonych. Czy nowo proj...
źródło: comment_1611043194yKDFHSVYnTInJi9Eb09gaZ.jpg
  • 27
Ciężko to wytłumaczyć. Raport robię z pomiaru w winkalku pkt nr 1 i 3 metodą ortogonalną (domiarów prostokątnych) i daję do tego raport z winkalka. i czy muszę zrobić raport z pomiaru pkt nr 2 ? Wtedy nie mogę zrobić tego metodą ortogonalną od prostej a do b bo domiar jest większy niż 25 . O ile nie trzeba robić raportu z winkalka jakąś metodą to do czego dać miarę kontrolną ?
Pobierz Trebron91 - Ciężko to wytłumaczyć. Raport robię z pomiaru w winkalku pkt nr 1 i 3 met...
źródło: comment_1611046240nkpxecFXhIqxorvjdzZrgG.jpg
@hasek34: ooo o to chodzi.... czyli jakoś wytłumaczyłem, ale jak dajesz miary kontrolne do tego? jak masz odległość pow. 50? czy jeszcze takiego przypadku nie miałeś? mógłbym przecięcie zrobić 1 i 2 z granicą u góry i zrobić met. ortogonalną tylko z bieżącą, ale tej granicy nie mam akurat policzonej i nie będę miał