Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
#lego #lepin #chinskiecuda
Z racji, że mam teraz zastój z kupnem nowych techniców (bo wszystkie które mnie interesowały już mam lub czekam na promocje ( ͡º ͜ʖ͡º)) postanowiłem spróbować jakiegoś creator expert ale z ciekawości zamówiłem #!$%@? z ali. Cena 150zł, szły 3 dni dhlem, więc bardzo spoko. Co do samych klocków mam mocno mieszane uczucia:
+ kopia 1:1, te same naklejki, nadruki, logo, detale, itd
+ woreczki ponumerowane
+ żadnego klocka nie brakowało a co więcej była dodatkowa nienumerowana torebka ze spare parts która się przydała bo jedno światełko pękło przy dociskaniu
+ działają wszystkie mechanizmy, nic nie jest krzywe
- składanie tego to była udręka, palce to chyba tydzień będą dochodzić do siebie, przy 2x większych zestawach Technic które składałem 2x dłużej nie byłem tak styrany i obolały
- klocki bardzo twarde i ostre, dziecku bym na pewno ich nie dał, ich spasowanie też bardzo ściśle, trzeba mocno dociskać
- opony słabej jakości, bardzo miękka guma z odlewkami które musiałem odciąć nożem
- elementy techniczne słabo spasowane, piny albo wchodzą dopiero po uderzeniu młotkiem albo są tak luźne że wypadają, np. tłumik z tyłu w wersji niesportowej się przekręca i wisi pionowo xD całe szczęście takich elementów było tylko kilka sztuk, nie wyobrażam sobie składania np. buggati takiej jakości
- wątpię bym dał radę ten model rozłożyć i ułożyć jeszcze raz albo przerobić na coś, dźwięk jakie wydały niektóre klocki przy dociskaniu świadczy o tym że już nie wyjdą stamtąd
Podsumowując: klocki idealne na półkę, i za taką cenę polecam, ale jeżeli mają służyć do przebudowy, zabawy, funu ze składania to lepiej zapłacić za oryginalne LEGO. Na pewno nie kupię #!$%@? technica czy jakiś chińskich moców z klocków technicznych. Zamówiłem jeszcze podróbkę f40 i t1, ale tylko po to by postawić na półce. Je będę składać pewnie już na raty bo szkoda mi zdrowia xD Gdybym zaczął przygodę z klockami od takich lepinów to bym tylko się #!$%@?ł i zraził do klocków.
Pobierz kamdz - #lego #lepin #chinskiecuda 
Z racji, że mam teraz zastój z kupnem nowych tech...
źródło: comment_16110499863ebg6VPpBOKNAJWUxX5U9a.jpg
  • 14
@kamdz: Czaję, że z ciekawości poszedłeś w tym kierunku, ale jeśli składanie zestawu ma być przyjemnością, a mówisz że to była udręka, to nie wiem, czy 150zł jest adekwatną ceną. Jak ktoś chce auto na półkę, to ja prędzej bym sugerował kupić złożony oryginał w podobnej cenie i zaoszczędzić te 4h udręki.

Przez budowanie w różnych kierunkach nawet w oryginale trzeba ostrożnie dociskać, jak chce się idealnie spasować, to tutaj pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DivineDevil: sprawdziłem teraz, jak mam nos pół centymetra od kółka to śmierdzi trochę gumą, ale minimalnie i trzeba być bardzo blisko, gdyby nie Ty to bym nie zauważył. Ale dla porównania z modelów LEGO nie czuje nic lub lekko cytrynowy zapach
@kamdz w Chinach jest wiele różnych producentów klocków i jakość klocków też się różni. Kupilem 2 zestawy technic z chin i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakoscią
@kamdz: Oczywiście, w miłości do Lego wychowany.
W lego zauważyłem, że gdy mamy 100 klocków X i 100 Klocków Y i będziemy je ze sobą łączyć losowo, to nie odczujemy praktycznie różnicy w ciasności połączenia pomiędzy każdym z tych 100 przypadków.

Składając model Mould King - (McLaren P1) 3300 klocków - były odczuwalne minimalne różnice - powiedziałbym, że na 100 połączeń jedno było odrobinę ciaśniejsze, a inne odrobinę luźniejsze - nie
@kamdz: mam takie same odczucia. Wczoraj sobie kupiłem #!$%@?ę, ale że szkoda mi kasy na nie to wydałem tylko 15 zł i co się okazało, że czarny pin jest większy od lego i nie idzie tego nigdzie wsadzić. Pomyśl co by było jakby taka niespodzianka była w zestawie z 1000 pinów.