Wpis z mikrobloga

Czy tania siła robocza cieszy się z nowych miejsc pracy? Nie wszyscy tracą w trakcie pandemii...
Prędzej czy później wszyscy spotkamy się na sortowni w Amazon, rząd nie da nam przecież umrzeć z głodu :)
https://gazetalubuska.pl/amazon-inwestuje-w-swiebodzinie-bedzie-ponad-tysiac-nowych-miejsc-pracy-ruszyla-rekrutacja/ar/c3-15360107

#koronawirus #polityka
Pobierz Niedozdarcia2 - Czy tania siła robocza cieszy się z nowych miejsc pracy? Nie wszyscy ...
źródło: comment_1611156017aJmYAaBeiQ9JGd8AnXGe8o.jpg
  • 14
@Niedozdarcia2: Nie wiem skąd bierzesz te rewelacje, ale zapewniam Cię, że jest to ekonomicznie i społecznie niemożliwe.

Powiedz mi jak sobie wyobrażasz taki świat, gdzie pracujesz aby mieć na miskę ryżu? Uważasz, że nikt nie będzie protestował i tak po prostu porzuci życie, w którym mamy niesamowity dostatek? Zakaz otwierania swojej firmy, zakaz wszystkiego? To by musieli wprowadzić absolutną dyktaturę, jeszcze większą jak w Korei.

Nie ma obecnie takiej siły, aby
@muchmuchmuch: Ale co mam wytłumaczyć? Przecież widzisz co się dzieje. Celem niszczenia gospodarek jest zrujnowanie klasy średniej, małych i średnich biznesów. W Hiszpanii klasa średnia już ustawia się w kolejkach po jedzenie :) Tam już jest bieda. Przyszłość rysuje się nieciekawie, wszystko wskazuje na to, że na rynku będzie dwóch pracodawców - wielkie międzynarodowe korporacje i firmy państwowe. Rynek pracownika skończył się w marcu 2019 roku i już nigdy nie wróci.