Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem dzisiaj kończę miniserię wpisów dla mirasów i mirabelek z tagu #przegryw. W poście pierwszym wrzuciłem kilka rekomendacji związanych z #samorozwoj, a w poście drugim poleciłem kilka osób, które podjęły się tematu inceli od strony intelektualnej. Dzisiejszy post to już tylko moje luźne rady i #przemyslenia

usuń konto, czy ta rada działa?
Nie da się ukryć, że tag #przegryw jest raczej toksycznym miejscem. Pomijam już nawet to, że sporo osób pisze tam głupoty dla plusów. Mimo to, samo to, że część osób identyfikuje swój problem, nazywa go po imieniu i potrafi się solidarnie zebrać w jednym miejscu stanowi już jakąś wartość. Dlaczego by tego kapitału jakoś konstruktywnie nie wykorzystać? Dużo osób shejtowało moje rady. No spoko, może jestem bluepillowcem, czy tam Oskarkiem, ale jeżeli tak twierdzicie, to może zacznijcie samemu intelektualnie i twórczo pracować nad rozwiązaniami swoich problemów? Po co się nawzajem torpedować i poniżać? Jeżeli Wasze niepowodzenia zwalacie na wygląd, to może warto stworzyć jakiś wykopowy poradnik jak o ten wygląd dbać? Podsumowując, czy rada usuń konto, jest dobra? To zależy, dopóki nic się nie zmieni na tagu, to pewnie tak.

dbajcie o relacje międzyludzkie
Nie mam na myśli tylko kontaktów z kobietami. Wszelkie relacje międzyludzkie są ważne, wasi współlokatorzy, rodzina, ziomki, a nawet sąsiedzi. Dobre relacje otwierają w życiu dużo dróg. Oczywiście dbanie o dobrą relację nie oznacza, że macie być wobec kogokolwiek ulegli. Myślę, że asertywne podejście jest najlepsze.

dbajcie o zdrowie
Myślę, że zdrowie psychiczne jest połączone ze zdrowiem fizycznym. Bez wizyt u lekarza, rutynowych kontroli, dobrej diety i ćwiczeń ciężko o dobre samopoczucie.

pójdźcie na studia
Jeżeli macie możliwość, to myślę, że warto rozważyć pójście na studia. Oczywiście nie jest to rada dla wszystkich, ale wyższe wykształcenie daje jakąś przewagę na rynku pracy, a poza tym łatwiej jest poznawać ludzi, w tym potencjalne partnerki.

Nie wiem, czy te kilka postów coś komuś pomogą, ale jeśli chociaż jedna osoba z moich rad skorzysta, to będę się bardzo cieszył. Pozdro!

link do wpisu pierwszego
link do wpisu drugiego
#rozwojosobistyznormikami #przemysleniazdupy
  • 4
@scotieb:

XDDDD Studia pełne toksycznych julek i lewoskrętnych profesorków-doskonałe miejsce dla przegrywa brzydala


Primo; po co się tak radykalizować politycznie? Sam mam liberalne poglądy, ale zadaje się z ludźmi, którzy głosują na PiS i Konfederacje. Nie zgadzam się z nimi, są między nami poważne różnice światopoglądowe, ale jakoś trzeba żyć obok siebie.

Secundo; Nawet jeśli zdarzy się jakaś toksyczna lewaczka, czy tam toksyczny profesor (a na pewno tacy ludzie też istnieją.