Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś o co chodzi? Co to za LEGO i czemu Microsoft? Laptop kupiony poleasingowy, teoretycznie z świeżym systemem. Nie da się na nic zalogować. Próbowałem kilka razy instalować system od nowa (command+r i reinstall macOs) i za każdym razem pojawia się to LEGO xD jak robię alt+command+r żeby teoretycznie pobrało najnowszą wersję z sieci to wywala błąd po jakimś czasie pobierania. Już mi ręce opadają, to pierwszy mac z jakim mam styczność, system Mojave.. doradzi ktoś coś?
#komputery #macbook #macos
  • 14
@Kalorek: Czyżbyś trafił na pracownika Lego i nie wyczyścili mu sprzętu. Te elementy interfejsu nawet nie wyglądają jak macos. Jakieś połączenie Apple MDM + Intune. Prawdopodobnie to coś związane z jamf. Całkiem ciekawe ...

A włącz recovery i pokaż co wyświetla Disk Utility
@Kalorek: @Gandalf_Rudy: Tak, przypomina to jakieś custom rozwiązane jamf zrobione dla lego. Co za baran tego nie wyczyścił (chyba że laptop kradziony).

Muszę przyznać że pięknie zrobione UI dla lego - wygląda jakby to był kompletnie nowy OS ʕʔ. W recovery przez Disk Utility nie możesz sformatować? Nie chcę doradzać bo nie wiem nic o MDM ale domyślam się że w klasie rozwiązań korporacyjnych może
@Kalorek: Szczerze mówiąc to aż podjerzany ten laptop czy nie jest jednak kradziony. Raczej Lego jako ogromna korporacja ogarnia swój sprzęt i oddaliby użytki bez wyczyszczenia ich. Trochę zastanawiające.

Jednak nie takie "custom" rozwiązanie, to na filmie wygląda identycznie (od 1:00)