Wpis z mikrobloga

#antykapitalizm #neuropa #4konserwy #bekazlibka

MASAKROWANIE LEWAKA WG. LIBKÓW* Z POTEZNEJ KOALICJI OBYWATELSKIEJ

*takich w stylu „geje? Pomyślimy w 2040 - to trzeba usiąść na spokojnie bro. Aborcja? Zrobi się referendum albo kościółkowy „kompromis” i będziemy udawać progresywnych bro. Wszystko w imię badań fokusowych bro.

oczekiwania:
źródło: comment_16116055122E6OS3cp9ehx3fp13V7wqU.jpg
  • 32
@Tywin_Lannister: Ja się nie zgadzam, to zabija kreatywność. Jaki jest sens robić cokolwiek jeżeli ktoś może przyjść i powiedzieć ze to już nie jest twoje? Sam pracuje nad własnością intelektualną, wkładam w to dużo energii i pracy, chce stworzyć coś fajnego i zarobić na tym. Gdyby państwo mogło mi to zabrać „bo tak”, nie robiłbym tego.
@atm-Pa: jak to się ma do mojego wpisu? Mówimy o patencie, który ratuje życia (podobnie jak lockdown, którego wszyscy mamy już dosyć - szczególnie zamknięte firmy - a skończy się dopiero gdy zaszczepiona zostanie większość społeczeństwa).

Życie ludzi > zarobki szarych ludzi > zarobki korporacji

Prócz tego akurat te patenty były wspierane przez silną (wyjątkową ze względu na stan nadzwyczajny) deregulację przepisów i finansowanie publiczne w sporej ich części - wszystko
@Tywin_Lannister: Polska ustawa ma mieć wpływ na amerykański koncern farmaceutyczny? O czymś nie słyszałem i w ciągu ostatnich paru godzin zostaliśmy światowym supermocarstwem? Rozumiem, że jutro przyjeżdża Biden złożyć hołd przed kaczorem i przywiezie ten patent w zębach.
@Tywin_Lannister: To trzeba było od początku finansować produkcję szczepionki w 100% ze środków publicznych. Wszyscy wiedzieli, że szczepionka powstaje po to, żeby ratować życie.

Naprawdę potężne lewicowe umysły nie są w stanie sobie wyobrazić, że jeżeli teraz nastąpi "wykradnięcie" patentu Pfizerowi, to w przypadku przyszłych pandemii żadna firma farmaceutyczna nie wyda centa z własnych środków na pracę nad szczepionką?