Wpis z mikrobloga

Warto wspomnieć że nawet armia amerykańska jest wyposażona w nadajniki gotenna na wypadek braku innych form telekomunikacji.
To właśnie po to żeby była łaczność bez żadnej infrastruktury.
Każdy ma przenośnmy nadajnik, odbiornik i node.

Każdy odbiera informacje i rozsyła je dalej i tak od jednego do drugiego skaczą aż się rozchodzą po całym świecie.
I wspierają BTC.

Tzn. Można wysyłać za ich pomocą tx btc
A to nie tak że wszystko można
plaisant - Warto wspomnieć że nawet armia amerykańska jest wyposażona w nadajniki got...

źródło: comment_1611967972qDvWnoMw44aGj44PcYFpAb.jpg

Pobierz
@sp3cooland: a co ma rozgloszenie transakcji do miningu?
Do tego pierwszego wystarczy portfel BTC z internetem. Nawet można wydrukować QR code nowej tx i wysłać komuś poczta żeby rozglosil.

Co do miningu 90% w Chinach, poczytaj co to jest mining pool. To że serwer jest w Chinach nie znaczy że górnik tam przebywa.
Ja jak kopałem to też za pośrednictwem chińskiego poola tylko po to żeby szybciej wykopać i dostać kasę.
@kooliber: To ze miner musi widziec Twoja tx w mempoolu wiec musi byc rozpropagowana do chin - nie przeteleportuje sie tam.

Co z tego ze odpaliles swojego gamingowego laptopa do kopania jak nic nigdy nie wykopales (nie wykopales sam bloku). Wiekszosc hashpower (nie ilosci minerow!) jest w Chinach. ASICi sa produkowane przez chinskie firmy i minerzy maja tam dostep do taniego pradu.
@sp3cooland: Kopałem eth,dla chińskiego poola ale to niczym nie różni się z kopaniem BTC poza asic i też widnialem w statach jako chiński miner

Oczywiście statystykę wzięłeś z dupy te 90%

Tu wskazują na 65% co i tak jest nie do sprawdzenia. Bo ciężko zweryfikować kto w jakim kraju kopie dla jakiego poola

https://news.bitcoin.com/65-of-global-bitcoin-hashrate-concentrated-in-china/

W Chinach produkują też iphony, ale to nie znaczy że najwięcej Chińczyków ma iPhona.
k.....r - @sp3cooland: Kopałem eth,dla chińskiego poola ale to niczym nie różni się z...

źródło: comment_1612003770VeuQBEiZjDgr84NMluOm0J.jpg

Pobierz