Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1341
Codzienny namiar na aborcję bez granic.

Przypominam, że w naszym kraju kobiety będą zmuszane do rodzenia dzieci, które będą nieuleczalnie chore, z wadami letalnymi. Dzieci, które umrą godzinę, dzień, miesiąc po narodzinach, w ogromnych cierpieniach, bólu.
Kobiety będą musiały obserwować agonię swoich wystaranych, chcianych potomków, w imię 'ochrony życia'.

Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, a szpitale odmówiły Ci aborcji, to pamiętaj - nie jesteś sama!

2/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania

PS. Dziękuję @justypl za cenną wczorajszą uwagę. Resztę uwzględnię w jutrzejszym wpisie. :)
Pobierz Amishia - Codzienny namiar na aborcję bez granic.

Przypominam, że w naszym kraju kob...
źródło: comment_16120150486GS630kSKGFUazMBzHpOKJ.jpg
  • 85
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czarnapietruszka: mówisz o pojedynczych przypadkach. Jeśli takie coś miałoby miejsce we wszystkich albo większości krajów rozwiniętych to również można by uznać to za standard - tylko tak nie jest. Aborcja na życzenie jest w każdym kraju północy (oprócz Polski i kilku panstw-miast).
@poprostuzyj mało tego, jeśli upijesz sie do nieprzytomności też nie bedziesz świadoma a reakcja na ból będzie zniesiona, jednak zabicie Cię w tym stanie raczej może nieść pewne konsekwencje z tego co wiem...
Argumenty które podajesz są głupie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@czarnapietruszka: A jednak wpadki się zdarzają, bo (powtarzam to 4535 raz) NIE MA ANTYKONCEPCJI KTORA CHRONI W 100%. Kto mówi o organizowaniu aborcji? Wystarczy, że aborcja na życzenie nie będzie penalizowana.

Mam pytanie do Ciebie w takim razie. Dlaczego chcesz decydować za mnie czy ja albo inna kobieta mamy rodzic dziecko? Co Ciebie to właściwie obchodzi? Nie jest to złośliwe pytanie. Po prostu nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego jesteś temu
@Leninzone nie mówię o pojedynczych przypadkach tylko dałem pierwsze lepsze przyklady, że prawo nie jest spójne w całym tzw. cywilizowanym świecie. Jakby przestudiować prawo innych państw okazałoby się, że wiele z nich jest dużo bardziej bezwzgledne dla kobiet niż u nas.
A dlaczego tylko do 12 tyg. a nie do końca ciąży? Pamietam, że w Hiszpanii jakąś dekadę temu było to możliwe, nie wiem jak teraz. Też cywilizowany, zachodni kraj.
@Amishia zastosowanie 2 metod antykoncepcji chroni przed ciążą. Wpadki może się zdarzają jak kobieta nie weźmie tabletki albo chlop prezerwatywy nie unie założyć.
A co do pytania to po pierwsze mam nadzieję, że jednak jak staniesz przed decyzją co do aborcji to zapytasz faceta, który Cię zapłodnił, przynajmniej co o tym myśli.
Jeśli dla Ciebie problemem jest tylko aby nie było penalizacji aborcji, np w prywatnych klinikach to żadna z Ciebie obrończyni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@czarnapietruszka: Mój partner twierdzi dokładnie tak jak ja - w razie wpadki robimy aborcję i koniec. Przynajmniej póki mieszkamy w Polsce.

Co do żadnej ze mnie obrończyni tematu, to od czegoś trzeba zacząć. Najpierw trzeba znieść pecjalizację, później możemy dyskutować o refundacji.

Bogata kobieta owszem zrobi w Czechach. A ta biedna powinna chociaż móc to zrobić w Polsce, bo to już znacznie obniża koszt całego zabiegu i jest większa szansa, że
@Amishia
Generalnie nie odpowiadasz na moje argumenty, a raczej ich nie potrafisz zbić.
ale zapytam jeszcze co z kobietą, która zajdzie w ciążę z przypadkowym facetem, zgodzi się na seks bez zabezpieczenia, też decyzja jest tylko jej?
Kompromis kiedy po jednej stronie jest całkowity zakaz (zatem po drugiej musi być nakaz)

nie, skąd taki pomysł w ogóle?

kompromis «porozumienie osiągnięte w wyniku wzajemnych ustępstw»

po drugiej stronie może być cokolwiek, to porozumienie stron w którym obie strony idą na jakieś ustępstwo.

@poprostuzyj:
no tak, najlepiej osoby niezdolne do pracy do smieciarki ladowac, bo przeciez sa ciezarem dla spoleczenstwa xD


@Micros: Wniosek jest, że prolajferzy powinni popierać dochód podstawowy - kasa za samo to, że się żyje. Prawa NEETów, teraz! Dlaczego ludzie mają usprawiedliwiać swoją egzystencję poprzez pracę zarobkową? Jak ktoś identyfikuje się jako niezdolny do pracy, to znaczy że niezdolny do pracy jest rzeczywiście.
I elementem decydowania o wlasnym ciele jest decyzja o tym czy chcę go uzyczac plodowi :)


@Amishia: zdecydowalas sie na to podczas uprawiania seksu, później to już tylko próba ucieczki od odpowiedzialności swoich czynów xD