Wpis z mikrobloga

Wczoraj wracając z Norwegii cofnęli mnie oraz moją żonę na granicy szwedzkiej, po prostu odmówili nam wjazdu. Byłem na urlopie bezpłatnym w Polsce i pracowałem niecałe 3msc w Norwegii, jutro powinienem się stawić w pracy w Polsce. Oczywiście byłem autem więc powrót samolotem nie bardzo wchodził w grę, policjant zaproponował podróż przez Finlandię (ponad 4000 kilometrów), dodam tylko, że mieszkam w okolicach Horten. Szwecja zamknęła granicę z obawy przed nowym szczepem wirusa, który pojawił się w Oslo i okolicach, Norwedzy nie pozostali dłużni i też zamknęli swoje granice. Co najdziwniejsze, policjant który mnie legitymował był bez maski i rękawiczek! Nie pomogło wytłumaczenie, że jadę do Karlskrony na prom, że muszę się stawić w pracy w Polsce. I tak moi drodzy powstaje kryzys i bezrobocie. Wróciliśmy do pracy do Norwegii a mi grozi dyscyplinarne zwolnienie w Polsce...
#szwecja #norwegia
  • 20
@MrPollmann: Faktycznie, przegapiłem tą informację, ale właśnie sprawdziłem, samolotem tylko z negatywnym testem a autem również mogą Cię cofnąć. #!$%@?, gdybyś nie miał pracy i gdzie mieszkać to juz w ogóle kaplica, nie powinni odmówić Ci tranzytu.

Spróbuj zadzwonić do ambasady, może Ci coś pomogą, jakiś papier wystawią, etc.
@Stashqo: wczoraj na przejściu dzwoniłem ale to nie były ich godziny pracy, a telefon dyżurny gdzieś przegapiłem. Napisałem do nich maila z zapytaniem, bilet promowy przełożyłem na 15 lutego, mam nadzieję, że nie przedłużą tej blokady. Policjanta nie przekonał nawet fakt, że w Norwegii byliśmy testowanie 3x razy i jeżeli jest taka możliwość to niech i mnie przetestują, no ale takiej opcji nie było
@MrPollmann: No trochę spieprzyliście, przecież te granice są zamknięte już od tygodnia jak nie dłużej, żadna nowość. Jak musisz wrócić to ja bym zostawiła samochód póki co w Norwegii i wróciła samolotem.
@pianinka @MrPollmann jeśli będzie się to odbywało poprzez firmę transportową (zarejestrowaną, jako transportowa), to nie powinno być problemu z wysłaniem auta w taki sposób. Innym sposobem jest prom do Danii, a później trasa przez Niemcy. Wczoraj widziałam fajny post na FB dot. takiej trasy (od osoby, która ją pokonywała). Jak znajdę to wrzucę tu.