Wpis z mikrobloga

Ostatnie tygodnie nauczyły mnie nie robić zapasów. Kupiłam mojej kici 8 paczek karmy, bo była dobra okazja (dwie w cenie jednej). Po tygodniu okazało się, że ma kryształy w moczu i musi jeść specjalną prawdopodobnie do końca życia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kupiłam 6 paczek żwirku na bolu. W środę niebieski dostał ataku astmy oskrzelowej i wylądował na intensive care. Nie wiedzieliśmy, że ma na cokolwiek uczulenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kotek musiał znaleźć nowy dom.

#holandia #zalesie
  • 17
@Naturalnie_Piekna: Hm, jak rozumiem kotek był karmiony suchą karmą, więc pewnie stąd te kryształy. Dawanie mu "specjalistycznej" suchej karmy raczej za wiele by nie pomogło. Dobrze, aby w nowym domku o tym wiedziano. Nie rozumiem tylko za bardzo tej kwestii z niebieskim. Kotek był u was od niedawna, że dopiero okazało się, że chłopiec jest uczulony na kota? Zgaduję, że robiliście jakieś testy uczuleniowe?
@iEarth tak, karmiliśmy ją suchą karmą bo po każdej mokrej sraka. Weterynarz twierdził że sama sucha jak najbardziej w jej przypadku ok, ale jak widać nie ¯_(ツ)_/¯ Kot jest z nami od dwóch miesięcy. Wczoraj przyszły wyniki. Niebieski jest lekko uczulony, ale nie aż tak żeby było to powodem ataku, więc kicia jutro wraca ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Naturalnie_Piekna ogólnie przy zmianie karmy nie powinno się tego robić gwałtownie. Teraz gdybyście chcieli zmieniać na mokrą to warto jej dawać po troszku i zmieniać proporcje do całkowitego przestawienia. Czasami wystarczy po prostu karma wysokiej jakości (tj z wysoką zawartością mięsa, powinno być też wypisane w składzie jakie to mięcho). Czasami trzeba dobierać bardziej do potrzeb kota.
No i te przeprowadzki są dla niego w #!$%@? stresujące, więc jak wam teraz będzie
@iEarth właśnie ona prawie w ogóle się nie stresuje ( ͡º ͜ʖ͡º). Przynajmniej takie sprawia wrażenie. Trochę pomiauczała pierwszego dnia u znajomych, a na drugi dzień jakby była u siebie ( ͡º ͜ʖ͡º) nie chowała się nigdzie, pochodziła po domu, obwąchała, poprzecierała i położyła się na środku. My ją wzięliśmy jak miała 3 lata i też nie srała po kątach.