Wpis z mikrobloga

Giełdomirki, słyszeliście o możliwości kupna amerykańskich ETFów z Polski? Jest poradnik na europoor.com tylko jak wtedy z pitem? A.moze da.sie to wypłacić na jakąś tajną kartę typu Skrill czy coś, tak jak to robią pokerzyści by nie przepłacać, i w tej sposób wyciągnąć z bankomatu czy coś? Bo nad tymi etfami ARK to cały Reddit się rozpływa jakie to doskonałe, może.warto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda
  • 9
  • Odpowiedz
@yellowman: Większość (jak nie wszyscy) brokerów i DM ma jakieś ETFy w swoim portfolio, także chcąc kupić patrzysz czy dany broker ma to czego chcesz. Podatki rozliczasz od zysku niezależnie od tego co kupujesz, jako polski rezydent podatkowy.
  • Odpowiedz
@villsvin: ok dzięki za info,inwestomat znam więc sobie zerkne. A jakie twoje zdanie? Inwestujesz w amerykańskie etfy?

@adomimodam: kolego ja wiem że brokerzy mają jakieś etfy, ale zerknij np. na r/etf. Wszystko, co diamentowe dłonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie polecają to jest u mojego brokera, xtb, niedostępne, bo amerykańskie . Stąd moje pytanie ^_^
  • Odpowiedz
Wszystko, co diamentowe dłonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie polecają to jest u mojego brokera, xtb, niedostępne, bo amerykańskie .


@yellowman: Amerykańskie ETFy nie są dostępne w Polsce (czy w ogóle w UE) dla inwestorów indywidualnych (nieprofesjonalnych) ze względów prawnych. Niektóre z ETFów z USA mają wersje notowane na giełdach w Europie (głównie chyba Londyn i Frankfurt) i te można kupić przez brokerów działających w Polsce (największy
  • Odpowiedz
@villsvin: @bungaBunga: Panowie chyba nie do końca o to mi chodziło, nie zrozumieliśmy się. Ja wiem, że nie można kupować ETFów amerykańskich, bo są NT - Non Tradeable. Ale wiem też, że na różne sposoby się to obchodzi. I np. EXANTE albo DIFF czy jakoś tak pozwalają mieszkańcom EU kupować wszystko co z ameryki, ale mają wysokie opłaty albo prowizje. I tak trafiłem na reddicie na info o stronie europoor.com
  • Odpowiedz