Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, dzisiaj przychodzę do was z moim najnowszym filmem.

Poprzednie moje filmy przypadły Wam do gustu, więc mam nadzieję, że ten również Wam się spodoba.. Niech Was nie zmyli miniaturka, to nie jest naganianie na BITCOINA. Postarałem się spojrzeć na niego możliwie obiektywnie, analizując jak i dlaczego powstał i czy jest to zbieżne z tym czym jest aktualnie. Generalnie poruszam w filmie dosyć szerokie spektrum zagadnień. Dajcie znać co myślicie o tych spostrzeżeniach!

Poprzednie części tej serii:

Cz. 1 KRYZYS TOTALNY - ostateczny sprawdzian całej ekonomii i bankowości

Cz. 2 KRYZYS TOTALNY - Upadek Hegemonii Dolara

#gruparatowaniapoziomu #kryzys #bitcoin #tesla #gospodarka #ekonomia #wolnyrynek
rysiul86 - Czołem Mirki, dzisiaj przychodzę do was z moim najnowszym filmem.

Poprz...
  • 11
@bisq: Możesz rozwinąć? Myślę, że podałem w filmie same fakty odnośnie Bitcoina, jeżeli gdzieś popełniłem błąd lub powiedziałem nieprawdę to daj mi proszę znać.
@rysiul86: bitcoin to system wielopoziomowy, ilość transacji na sekundę jest można powiedzieć bez ograniczenia. Mam tu na myśli rozwiązania drugiej warstwy jak Lightnig Network czy blockchainy poboczne takie jak Liquid, Rootstock czy nawet Wrapped Bitcoin na ETH, a jestem pewien, że w przyszłości powstanie ich o wiele więcej. Dobra rada, skoncentruj się na bitcoinie, reszta nie przetrwa konkurencji. Bitcoin to pewniak reszta to spekulacja.
@bisq: Tylko, że z mojej wiedzy to są to dopiero propozycje rozwiązania wspomnianych w filmie problemów, które jeszcze nie zostały w pełni zaimplementowane. W filmie zwróciłem uwagę, że nie wykluczone, że uda się zaktualizować protokół bitcoina, ale na ten moment to się jeszcze nie stało. Myślę, że 95% ludzi nie m a świadomości z tych problemów borykających pierwsze kryptowaluty więc uczciwie jest o nich wspomnieć.
@rysiul86: protokół bitcoina został już zmieniony aby te rozwiązania działały, było to wprowadzenie segwita. Pierwsza warstwa nie musi a nawet nie powinna być już modyfikowana. Bitcoin nie byryka się z takimi problemami o jakich wspomniałeś, wysokie opłaty i zapchany mempool to jest właśnie sposób w jaki sieć ma działać, wszystko z myślą o zmiejszającej się nagrodzie za blok i zastąpieniu jej w przyszłości opłatami transakcyjnymi.
@bisq: ok, faktycznie tutaj w pewnym sensie to działa, sprytne rozwiązanie, które może płynnie doprowadzić do zamknięcia pierwotnej sieci bitcoin, gdyby wszystkie bitcoiny trafiły na portfele w sieci niżej (tak to rozumieć na szybko?). Dalej to jednak nie rozwiązuje problemu z zaufaniem podczas wymiany bitcoinów, w pewnym sensie tę rolę przejmują giełdy kryptowalut, ale one mogą zostać w przyszłości uregulowane, stać się instytucjami finansowymi. Chyba, że tutaj też jest jakieś rozwiązanie?
@rysiul86: pierwotna sieć bitcoina nie zostanie zamknięta a bitcoiny nie trafią do sieci niżej. Jak do tego wniosku doszedłeś? Zawsze będziesz mógł kontrolować własne klucze, nikt nikogo nie zmusza do trzymania BTC na giełdach. Pierwotna sieć (onchain) jak i Lightning Network (offchain) nie wymagają zaufania do osób trzecich. Zachęcam do studiowania bitcoina a wszystkie te rosterki zostaną wyjaśnione.
@bisq: to był skrót myślowy, że jeżeli transakcje będą się odbywać tylko w sieci niższej pomiędzy jej uczestnikami to teoretycznie poziom wyżej nie byłoby potrzeby robić transakcji (ala giełda kryptowalut gdzie dopiero przy wypłaty poza giełdę dochodziłoby do nadpisania pierwotnej sieci bitcoin, a do czasu obrotu pomiędzy uczestnikami nie). Natomiast co do zaufania to chodziło mi bardziej o zaufanie to przesłania komuś bitcoina i bycia pewnym, że dostaniemy coś w zamian,