Wpis z mikrobloga

Dwa #!$%@? miesiące polowałem na 5900x za rozsądną cenę w okolicy tej sugerowanej, a ta nie dość że nie spadła to jeszcze wzrosła XD. Teraz już raczej wleci 10900k, dwa rdzenie mniej i te paręnaście procent gorszy w programach, ale za to dostępny i ponad kafla tańszy. Nie wiem Mireczki czy jest sens wydawać w granicach 3200-3300 ziko za procek, w szczególności gdy za rok mają wejść ddr5. Wtedy kupię pewnie następcę serii 5000. Sensowny plan?
#amd #intel #komputery #pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
@TheOutskirs: Dla mnie niekoniecznie sensowny plan.
Jak już tyle czekałeś to nie lepiej poczekać na 11 generację? Premiere będzie mieć w marcu czyli za miesiąc.
Nowe platformy z ddr5 będą bardzo drogie jak na początek. Poza tym komp do czego? Do gier? Stawiam, że do pracy skoro potrzebujesz tak mocnego procka?
  • Odpowiedz
3200-3300 ziko za procek


@TheOutskirs: nieźle tam się bawią, 2.2k u Helmutów na premierze dałem. I to już był mój psychologiczny max. Gdyby nie praca bym nie kupił.
Trzeba ten ciulowy okres jakoś przeczekać. Krypto pójdzie to the moon jak zwykle i ceny się może poprawią.
  • Odpowiedz
@10129: Unreal engine, na necie wyczytalem ze 10900k jest w budowaniu swiatla nawet szybszy od 5900x, szkoda ze tylko jedno takie badanie znalazlem. W pozostalych ryzeny maja przewage.
  • Odpowiedz