Wpis z mikrobloga

Kurde, mam wrażenie, że dałem się oszukać na #olx
Kupiłem rzecz o wartości 120 zł - napisałem do gościa, pytam o przesyłkę. On na to, że gratis. No to ok. Klikałem na "poproś o przesyłkę olx", ale twierdził, że nic nie przychodziło. Napisałem do supportu Olx z pytaniem, o co chodzi z tymi przesyłkami, ale nic nie odpisywali przez kilka godzin. Myślę sobie, szkoda czasu - wziąłem numer konta od gościa i poprosiłem o dane. Podał tylko imię i nazwisko, znów pomyślałem "szkoda czasu", pyk płatność i pytanie kiedy wysyłka.
Miał wysłać dziś rano. Nie wysłał. Przed chwilą odpisał tylko, że wyśle jutro, bo pracuje do późna i zauważyłem, że zmienił nazwę użytkownika, a dwa pozostałe ogłoszenia, jakie miał, zostały usunięte. Dodam, że konto na olx od grudnia 2019.

Jestem dziwnie zaniepokojony. W razie czego jak bardzo niewielkie szanse mam na odzyskanie kasy?

#pytanie
  • 16
@vieniasn: no właśnie to nie są wielkie pieniądze, by gość potencjalnie robił sobie problemy i niby wszystko jest ok, ale cała otoczka jest jakaś dziwna.

@BajerOp: Dane - numer konta, imię i nazwisko potencjalnie nieprawdziwe i numer telefonu.

@oblesny_wujek: Serio, wczoraj byłem mocno zalatany i chciałem szybko załatwić sprawę i mieć ją z głowy. Od lat korzystam z olx, wcześniej tablica i nigdy nie zostałem oszukany, nikt nawet nie
@droid43210: no nie? Zły jestem na siebie jak cholera, bo w internecie jestem nie od dziś, a wczoraj dałem się zrobić, jak zawodowemu Cyganowi. Chyba że faktycznie przesadzam i paczka jutro do mnie wyjdzie.
@oblesny_wujek: okazja jest okazja, tego nie przemożesz ¯\_(ツ)_/¯
@vieniasn: okradają nawet i na 5 dych
na mniejszą kwotę nie widziałem, ale z pewnością i na dychę oszukują

@Majku_: stety niestety, poszlaki wskazują na to że cię #!$%@?
Na bagiety ze wszystkimi dowodami nie wcześniej jak po 1,5tyg, bo usłyszysz że to za krótko i jeszcze typ może wysłać bo nigdy nie wiadomo co się mogło wydarzyć.
Ale iść warto
@Majku_: Ja czasem coś sprzedaję na OLX i zawsze mnie dziwi jak ktoś po wymianie kilku zdań wysyła mi kilka stówek za kamerkę na przykład. Naprawdę dużo ludzi nie chce nawet pobrania tylko od razu wpłacają kasę. Ja się nie dziwię że jest później tyle oszustów, okazja czyni złodzieja
@Dibhala: no właśnie wszystkie poszlaki wskazują na wałek. Kurde, nie jestem głupi, wczoraj byłem mega zalatany, ale dzisiaj rano, gdy usiadłem do tego na spokojnie, coś zaczęło mi nie pasować.
Nie zgłaszałem nigdy przestępstwa w internecie. Ba, nie zgłaszałem nigdy jakiegokolwiek przestępstwa. No i mam nadzieję, że tym razem nie będę musiał. Póki co czekam.
@butelkowazielen: z jednej strony tylko 120 zł, a z drugiej jak pisze @BajerOp łatwy temat, by podbić sobie statystyki wykrywalności.

@droid43210: No jak mówię, dużo rzeczy obróciłem przez olx - lubię kupować używane artykuły, bo są tańsze i jeśli spełniają swoją rolę (np. gry na konsole), to wolę zaoszczędzić. Sam też sprzedaję różne używane rzeczy, z których nie korzystam. I nigdy nie spotkałem się z próbą oszustwa. Raz sprzedawałem komplet
wczoraj byłem mega zalatany, ale dzisiaj rano, gdy usiadłem do tego na spokojnie, coś zaczęło mi nie pasować.


@Majku_: dokładnie tak samo wpadłem w kompot
Jak już pisałem, pewnych okazji zdrowy rozsądek nie stłumi.

Od tamtej wdupy gdy mam puszczać z góry przelew to jak dostanę sam nr konta to piszę że bez pełnych danych do przelewu nie wyślę kasy.

No, ale nie ma co pisać czarnych scenariuszy. Nie wyśle do