Wpis z mikrobloga

Wszędzie walentynki, sralentynki, a dzisiaj mamy rocznicę fascynującego zdjęcia wykonanego przez sondę Voyager 1. Sonda znajdując się daleko za orbitą Plutona wykonuje zdjęcie ziemi oddalonej o 6 miliardów kilometrów.

Zdjęcie to staje się znane jako Pale Blue Dot, pokazujące nasze miejsce we wszechświecie.

Smugi na zdjęciu są efektem odbicia się światła słonecznego od elementów statku, które zostały uchwycone przez optykę.
Zdjęcie nie mało żadnej wartości naukowej i było zrobione tylko
po to, aby pokazać ludziom prawdziwą skalę kosmosu.

"Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje życie. To suma naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideologii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde pełne nadziei dziecko. Każdy wynalazca i odkrywca. Każdy moralista. Każdy skorumpowany polityk. Każdy wielki przywódca i wielka gwiazda. Każdy święty i każdy grzesznik w historii naszego gatunku, żył tam. Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca. Pomyśl o rzekach krwi przelewanych przez tych wszystkich imperatorów, którzy w chwale i zwycięstwie mogli stać się chwilowymi władcami fragmentu tej kropki. Naszym pozom. Naszemu urojonemu poczuciu własnej ważności, naszej iluzji posiadania jakiejś uprzywilejowanej pozycji we wszechświecie, rzuca wyzwanie ta oto kropka bladego światła."

#ciekawostki #walentynki #kosmos #wszechswiat
kryspin_69 - Wszędzie walentynki, sralentynki, a dzisiaj mamy rocznicę fascynującego ...

źródło: comment_1613328693ZwBiIQxS1s0QQkJ0xrggd6.jpg

Pobierz
  • 16
"Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom... Tu powinni zblokować, nie powinni, kurva wielka straż kurva, za darmo pieniądze biorą, moje pieniądze z renty, kurvy #!$%@?! I tak powiem, heh. Że połowę służb tych ochroniarskich to bym zwolnił w piździec, połowę policji i tu straż miejską bym wyebał, oni sobie tylko kurva…co?! Siemano! Dobra, tera kurva #!$%@? mnie jak wywiad udzielam. Haha, no i co dalej powiem kurva... jestem bardzo wylewny,