Wpis z mikrobloga

Wykopki, potrzebuje pomocy. Ze dwie dekady temu czytałem książkę SF która zrobiła na mnie ogromne wrażenie i chciałem ją kupić synowi ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jej tytułu. Od roku raz na jakiś czas próbuje zaprzęgać Googla do pomocy wpisując fragmenty które zapamiętałem i nic. Pomożecie proszę?

Pamiętam, że historia opowiadana była przez psy które ewoluowały po wyginięciu ludzi, lub przez robota androida. Chyba mieszkali razem w domu po naukowcu który wymyślił sposób na komunikowanie się z psami. Był fragment o zadeptaniu mrowiska i przykryciu go kloszem co doprowadziło do rozwoju mrówek, zbudowały nawet pod ziemią pomnik stopy-stworzyciela. Wydaje mi się, że był to zbiór opowiadań mocno ze sobą związanych.

Co to za książka? Nie wiem już co robić, głową mnie boli od tej niewiedzy :)

#ksiazki #ksiazka #literatura #scifi #sciencefiction #fantastyka
  • 7
@giaco: Trochę klimat jak w trylogii Edenu Chrisa Becketta, to na pewno nie to, ale zbliżone motywy, polecam.
Z tymi mrówkami to mi się od razu skojarzyło opowiadanie Piaseczniki G.R.R. Martina (tak, tego Martina, polecam).
Poprzeglądaj też na lubimyczytac dział sf, tam pewnie ta książka gdzieś jest
https://lubimyczytac.pl/ksiazki/k/41/fantastyka-fantasy-science-fiction
Aż dam wpis do ulubionych, gdy ktoś znajdzie tytuł tej powieści sam bym chętnie ją przeczytał.
@giaco: Nie mam teraz czasu przeglądać całości, ale wydaje mi się, że to może być Złota Księga Fantasy. Motyw z mrówkami (trochę zmieniony) był w serialu Po tamtej stronie, ale pamiętam, że to też czytałem.
@giaco:
Wg mnie chodzi Ci o zbiór opowiadań Simaka pt. "Miasto". Czytałem w połowie lat 90. i z tego co pamietam to powinno na 100% być własnie to.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/75078/miasto
Edit. Spojrzałem na komentarze - wszystko dokładnie pasuje do tego czego szukasz.
Czyli masz już odpowiedź co kupić synowi ;)

@niekibicujepilkarzom

@Polanin Pilot "Po tamtej stronie" to ekranizacja "Piaseczników" Martina.
Montago - @giaco:
Wg mnie chodzi Ci o zbiór opowiadań Simaka pt. "Miasto". Czytałem ...

źródło: comment_1613349680TsWOuTyaFSEKoi8XKXdvO0.jpg

Pobierz