Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, w piątek ma przyjść technik Orange i podłączyć światłowód. Mam kilka pytań.

Poniżej narysowałem plan mieszkania.
Tam gdzie jest czerwona kropka zamontowali mi kilkanaście dni temu skrzyneczkę (zdjęcie w komentarzu). Obecnie router mam w miejscu niebieskiej kropki i chciałbym aby nowy też tam się znajdował, gdyż w tym pokoju mam PC. Problem/nie problem w tym, że ten pokój jest oddzielony korytarzem wraz schodami (zakreślony obszar).

Czarne linie to ściany.

Moje pytanie: z czym tak właściwie ten technik przyjdzie? Jeśli nic nie dopłacałem to on ogarnie tylko podłączenie do tej skrzynki czy pociągnie kabel do niebieskiej kropki? Nie ma problemu żebym sam sobie przeciągnął kabel przez korytarz do pokoju tylko kwestia czy on mi go da w ramach umowy czy będę musiał sobie sam go kupić? Jeśli tak to jaki to kabel?

Jeśli macie jakieś rady to też poproszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#orange #swiatlowody #swiatlowod #internet #neostrada
masiej - Mirki, w piątek ma przyjść technik Orange i podłączyć światłowód. Mam kilka ...

źródło: comment_1613372240v25HhOx540WlsBoUkZD4H3.jpg

Pobierz
  • 33
@masiej: czemu od razu nie zamontował skrzynki w tym pokoju? nie byłoby problemu, a teraz pewnie będzie chciał kase za to bo to dodatkowa usługa. Jak przyjdzie to go zapytasz i się z nim dogadaj za parę zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masiej: Kiedyś z monterami z UPC normalnie się dogadałem i kabel pociągnęli mi gdzie chciałem. Jak Ci nie uda się dogadać z monterem to kup kabel i końcówki a na mikroblogu pewnie znajdziesz kogoś z zaciskarką i wiertarką z kim się dogadasz ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paki82: nie było mnie w domu, a domownicy niezbyt w temacie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mrrilb: wtedy wystarczy dłuższy kabel żeby pociągnąć go od skrzynki do niebieskiej kropki?
@zagu: jaki kabel? Taki "neku kabel skrętka kat 6"?
@masiej: technik przyjdzie z funboxem, który będzie chciał połączyć z pokazaną skrzyneczką przy pomocy patchcordu optycznego. I raczej nie będzie szans na to, by zrobić to w innym pomieszczeniu. Teraz jest już trochę po ptokach, było się dogadywać na etapie montowania tej skrzyneczki, obecnie jej przeniesienie wymagałoby powtórnego spawania włókna, a to jest dodatkowy koszt i inna ekpia przyjeżdża.
@masiej: teraz dopatrzyłem na zdjęciu, że to jeszcze nie jest spawane. Zatem jest jeszcze nadzieja, ale z pewnością będzie się trzeba "dogadać" i z pewnością dopłacić za fatygę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: @masiej Nie wiem jak działa Orange. U obecnego dostawcy "tłumacz" ze światłowodowego na ethernet mam przy wejściu do mieszkania a router w innym miejscu. Jeżeli Orange daje urządzenie combo to może być problem.
@zagu: właśnie w tym sęk, że Orange już niemal wyłącznie daje opcję combo w postaci funboxa 3.0. Jeszcze do niedawna można było na życzenie mieć osobno ONT, ale z tego co słyszę, jest to już obecnie niemal nierealne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: @Pan_pajonk: @zagu: z tego co się dowiedziałem, to na etapie kopania w chodniku panowie stwierdzili, że na tej wysokości zakończą kopanie więc kabel i tak nie sięgnąłby do miejsca z niebieską kropką, a inni panowie pociągnęli z chodnika prostopadle do mieszkania w miejsce czerwonej
@masiej: Tak, jak ci bedzie brakowac portow najwyzej podepniesz switcha z drugiej strony, tylko nie zrob pętli. Nie dam glowy jak sie zachowa ewentualnie z telewizja, czy trzeba podpinac dekoder do funboxa (wiec ewentualnie drugi kabel) czy mozna podpiac telewizje za switchem. Jak chcesz miec szybsze wifi w innym miejscu (kilka pokojow obok czy inne pietro) tez mozesz spokojnie postawic jakis router czy access point (tylko router podpinasz po lan i