Wpis z mikrobloga

Mirki, zauważyłem że karty do kopania poukładane są w koparkach głównie obok siebie. Uznałem jednak, że pod względem chodzenia nie jest to optymalne. Karty pompują coraz gorętsze powietrze i im dalej w las tym cieplej.

Moje karty stoją prawie pół metra od siebie, ale może przewiew jest ważniejszy niż temperatura?
Jaka jest najbardziej optymalną pozycja kart?

Dodatkowo czy pozycja w osi ma znaczenie? Jest różnica pomiędzy leżącą kartą a stojącą?

#mining #chodzenie #kryptowaluty
  • 5
@Variv: 3090 rtx, pamięć ma 90 stopni przy 11 stopniach temperatury otoczenia. :)


@roknasilowni A zoptymalizowana pod kopanie?

Mi przy automatycznej optymalizacji w nicehashu na 3070 pobór prądu z 200w spadł na 130w przy jednoczesnym wzroscie MH/s.

Temperatura teraz mi nawet do 60 c nie dobija na 40% wentylatorów.

Przed optymalizacja było dużo cieplej i rdzeń cały czas taktowal na maxa.
@Variv: Hmm, albo jestem głupi albo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat optymalizacji kart pod kopanie. Chodzi o bios?
Ogólnie w moim przypadku nie martwię się o prąd bo mam firmowy na świetnej taryfie, więc obniżanie poboru mocy mnie nie interesuje, w tym momencie idzie 122mh/s I chciałbym wykorzystać bańkę do maksymalizacji zysków.
@Variv: Hmm, albo jestem głupi albo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat optymalizacji kart pod kopanie. Chodzi o bios?


@roknasilowni Też. Ale chyba biosu nie trzeba zmieniać. Trzeba tylko np. z mniejszyc limity energetyczne GPU, obniżyć taktowanie, podkręcić pamięci itp.
Jak to zrobisz zależy od tego jak kopiesz. Widziałem, że np. OSy pod kopanie mają takie opcji i optymalizuje się to przez komendy.

W nicehashu po prostu klikam klawisz klawisz