Wpis z mikrobloga

  • 17
393 + 1 = 394

Tytuł: Triumf Endymiona
Autor: Dan Simmons
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★★★★

"Trium Endymiona" to ostatnia cześć cyklu Hyperiona i duologii Endymiona. Tym razem skupiamy się na postaci Raula Endymiona i jego misji odnalezienia i chronienia Enei. Kolejne przygody Raula przeplatane są jego wspomnieniami Enei i wątkiem romantycznym między dwójką bohaterów. W końcu poznajemy prawdę o tym dlaczego Enea jest wyjątkowa i jak ta niepozorna dziewczyna ma uratować wszechświat.
To co mi się najbardziej podobało w całym cyklu 4 książek to opisy planet, przyrody i stworzeń (w tym ludzi) oraz nienachalna próba przemycenia odrobiny fizyki przez autora. Kolejnym świetnym zabiegiem było to, że każda książka była inna:
- 1 tom to był zbiór opowiadań,
- 2 tom to już pełnoprawna historia przeplatających się losów kilu bohaterów,
- 3 tom to z kolei nowi bohaterowie i opowieść bardziej przygodowa,
- 4 tom dodatkowo dodał wątek romantyczny
Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a mi najbardziej przypadły w tej kolejności - tomy 3 i 1, a póżniej 2 i 4.

Świetna seria science fiction dla każdego miłośnika tego gatunku.
Bardzo się cieszę, że udało mi się ją dokończyć tak szybko, bo mam zwyczaj odwlekania kolejnych książek. W tym roku mam zamiar dokończyć wszystkie zaczęte serie, na szczęscie jest ich tylko trzy: "Diuna" - 2 tomy, "Wiedźmin" - 3 tomy i "Filary Ziemii" - 2 tomy.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl
17/100
#bookmeter #czytamzwykopem #ksiazki
ali3en - 393 + 1 = 394

Tytuł: Triumf Endymiona
Autor: Dan Simmons
Gatunek: science f...

źródło: comment_1613928141zfph2G6YwpjqLBUetTTS2X.jpg

Pobierz