Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje łatwego i taniego sposobu na kontrolowanie produkcji i zużycia prądu z instalacji fotowoltaicznej dla mojego leciwego już ojca żadne tam smart metry na telefon/laptopa tylko prosty chamski mechaniczny licznik

Czy dobrze myślę że jeżeli zamontuje na wyjściu głównego kabla z domu stary tarczowy licznik prądu i podepnę go odwrotnie to produkowany ze słońca prąd będzie nabijał mi kilowatogodziny do przodu a po zmroku kiedy będę odbierał prąd licznik będzie się cofał a pozostała nadwyżka będzie ilością prądu zmagazynowanego w sieci -20%
Analogicznie kiedy na liczniku będzie nabite nadwyżki 1000 kilowatogodzin i zimą ojciec doprowadzi licznik ponownie do zera za pomocą pompy ciepła to znaczy że zapłaci za 20% a 80% odzyskał z magazynu??

W tej chwili pompa ciepła pracuje w ciemno a przy rozliczeniu jest wielkie zdziwienie i dopłata
#fotowoltaika #pge #oze #ekobiowege #elektryka #akumulator #pompaciepla
swype - Mirki potrzebuje łatwego i taniego sposobu na kontrolowanie produkcji i zużyc...

źródło: comment_1613943639zHakpwhzpy0eCBDPos7IY9.jpg

Pobierz
  • 8
@swype: ale chcesz żeby się nie zdziwił? czy że wyłączy grzanie jak się nadprodukcja skończy?
To co piszesz da się odczytać z głównego licznika który już jest tylko są przynajmniej 2 pozycje, ile zostało pobrane i ile wyszło do sieci
@swype

W tej chwili pompa ciepła pracuje w ciemno a przy rozliczeniu jest wielkie zdziwienie i dopłata


To może załóż licznik na pompę?
A nie masz monitoringu na liczniku dwukierunkowym?
@zibizz1: @ayyy_lmao: Mam licznik dwukierunkowy ale mój ojciec ma 75 lat i kompletnie nie kuma technologii
na klatce schodowej jest miejsce na licznik bo tam był 30 lat zanim elektrycy przenieśli go na bramę
powiedziałbym mu żeby trzymał się jak najbliżej zera na liczniku żeby nie wpaść w dopłatę a jak już bedzie zero to niech odpala piec na węgiel i gitara
Czy dobrze myślę że jeżeli zamontuje na wyjściu głównego kabla z domu stary tarczowy licznik prądu i podepnę go odwrotnie to produkowany ze słońca prąd będzie nabijał mi kilowatogodziny do przodu a po zmroku kiedy będę odbierał prąd licznik będzie się cofał a pozostała nadwyżka będzie ilością prądu zmagazynowanego w sieci -20%


@swype: Źle myślisz. Licznik ze zdjęcia tak nie działa.
@swype: Dobrze byłoby to odczytywać bez dodatkowych zabaw. Niestety PGE leci w kule i nie tylko z tym. Ludzie przecież dopominają się od paru lat eboku dla prosumentów, a jak nie było tak nie ma...