Wpis z mikrobloga

Czy utwardzenie pobocza drogi gruntowej i podjazdu wymaga jakiegoś zgłoszenia? Chcę nawieźć warstwę kruszywa przed dom (1.5-2m od ogrodzenia) i na moją działkę. Docelowo u siebie będę kładł kostkę na podjazd, ale potrzebuję coś zrobić tymczasowo. Po ostatnich roztopach i deszczach mam tyle błota, że auto się zakopuje. Z tego co widzę, większość sąsiadów ma w podobny sposób utwardzony teren przed domem, tylko się zastanawiam, czy formalnie jakieś zgody są potrzebne. Ulica gruntowa, póki co nawet kanalizacji w planach nie ma, a co dopiero asfalt.

#prawobudowlane #budownictwo #budowadomu
  • 9
@okelm84: Ale to twoja droga czy gminna? Jak gminna to nie możesz sam sobie bez niczego zbudować zjazdu. Co do nawożenia na swoją działkę to jak masz plan miejscowy to mogą być znaczące ograniczenia w tym zakresie. Co do układania kostki to musisz przestrzegać pow. biologicznie czynnej określonej w planie lub wuzetce.
@gobi12: Droga jest gminna. Może źle użyłem słowa droga. To jest ulica na wsi, osiedle domów jednorodzinnych tam gdzie kiedyś były pola. Nie muszę budować nowego zjazdu. Chcę tylko wysypać kruszywo przed płotem, bramą, żebym mógł wyjechać z podwórka na tą "ulicę" nie zakopując się.
@okelm84: Jak nie masz sąsiadów życzliwych to raczej spoko ;) Jak masz to można podejść do gminy i zapytać czy chcą jakieś zgłoszenie na utwardzenie istniejącego zjazdu kruszywem.