Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, ogólnie to mam rozkmine co poszło nie tak. Wypełniam sobie dzisiaj pit i na końcu wychodzi 0 zwrotu gdzie zawsze było jakieś kilka stówek zwrotu i rozumiem, że chodzi o ten cały pit zerowy, gdzie się jeszcze mieszczę do 26 roku życia. Cała kwota jest zwolniona od podatku więc dodatkowa kaska powinna wpadać do rączki a dostawałem w poprzednim roku tyle samo co w 2019 :v
Chyba wychodzi na to, że wtedy nieświadomie wspierałem prywatną firmę januszex i pieniądze z podatku "wyparowały" gdzie teraz jawnie na to wychodzi albo się mylę? Czy ktoś jest bądź był w podobnej sytuacji? Dodam że pracuję na umowę o pracę.
#pit #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60354908457f0a000b19f7d4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
OP: @M.: Czy ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem? Wiem jaki mam dochód brutto i powtórzę się, że dostawałem tyle samo netto jak w poprzednim roku gdzie odciągany był podatek i dostawałem zwrot. Przy liście płac było pokazane że pieniądze są odciągane na podatek dochodowy i nie zagłębiałem się w temat czy pracodawca musi dokładać do każdej wypłaty, bo nikomu poniżej 26 nie dokładał. Polak mądry po szkodzie jak
PodgnityProgramista:

Jestem w tej samej sytuacji, napisałem emaila do US w jaki sposób odzyskać ten hajs :/

Skoro pracodawca nie odprowadzał podatku to US nie ma twojego hajsu.

@OP, @Oszukany: Na https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen przeliczcie (odznaczając opcję ukończony 26 rok życia) sobie z brutto które macie na umowie na netto które powinniście dostać. Jeśli dostawaliście mniej to pracodawca ma waszą kasę.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy od umowy. Jeżeli masz kwotę netto na umowie to to pracodawca dolicza do niej obowiązkowe składki. Skoro państwo obniżyło składki, to tylko pracodawca zyskał. Jakby składki poszły w górę to tylko pracodawca by stracił. Idź do pracodawcy i pogadaj, ze skoro jesteś tańszy, to żeby ci część tego oddał w podwyżce. Jeżeli masz na umowie kwotę brutto, to zostało Ci wypłacone mniej niż powinno i kontaktuj się z
WierzgającyDyrektor: Koledzy, ale u mnie sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Jestem kierowcą tira. Byłem umowiony na 300 PLN dniowki na gebe. w rzeczywistosci powinien mi placic diety i podstawe. i nie mam pojecia jak to teraz wyliczyc. co nie zmienia faktu ze mnie oszukal bo starzy kierowcy ktorzy maja tyle samo dniowki to za nich placi podatek a za mnie nie. Jutro jade do niego po kwity i na 100%
OP: @PodgnityProgramista: @Paitius: Odkąd pracuję to zawsze na umowie miałem kwotę brutto i w zeszłym roku dostawałem netto tak jak przy odliczeniu na podatek - czyli dostawałem mniej niż powinienem. Dopiero pit od janusza jawnie pokazał, że byłem tanim mięsem roboczym i nie mam z czego dostać zwrotu. To jest przykre że janusze biznesu szukają każdej okazji żeby stałego pracownika #!$%@?ć z własnych pieniędzy. Jutro przy wypłacie poruszę ten