Wpis z mikrobloga

Dobre duszki z #rzeszow prośbą i pytanie zarazem. Mam ~20 komputerów Compaq dc7800, które pójdą do szkoły (specjalnej) dla dzieciaków. Stąd kilka pytan:
1. Puppy/Arch/Lubuntu - który #linux wybrać?
2. Nie mam do nich kabli zasilających, brakuje mi z połowy monitorów a także myszek i klawiatur - nie prowadzi ktoś firmy i chce się pozbyć starego sprzętu? Z chęcią przyjmę i naprawie, by przekazać kompletne zestawy.
3. Nie są to może sprzęty pierwszej nowości, ale dzieciaki już tam działają na laptopach z linuxem (chyba 11 udało się im dostarczy rok temu) i całkiem dobrze sobie radzą :)
Pobierz ktostujestdieselem - Dobre duszki z #rzeszow prośbą i pytanie zarazem. Mam ~20 komput...
źródło: comment_1614340270LAhkPLvs3uEuLaK54yrgwp.jpg
  • 25
@ktostujestdieselem: Ubuntu 20.04 LTS. Lubuntu aktualnie stoi na LXQT które wymaga jeszcze pracy. Może też być Linux Mint. Do tego zainstaluj Zero-Tier i połącz wszystkie VPNem i zainstaluj openssh-server do zdalnego zarządzania. Jaka jest specyfikacja tego sprzęciora? Jeżeli tam wchodzą ramy DDR2 to za grosze można kupić na Facebook Market, Aliexpress, czy OLX pamięci.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ktostujestdieselem: może lububtu, jednak Ubuntu ale na tyle lekkie że nie powinno mieć problemów ze słabszym configiem. Ubuntu z tego co wiem jednak ma apetyt na zasoby a tak mamy lekkie GUI i funkcjonalność Ubuntu przy wcześniej wspomnianym distro ¯(ツ)/¯ @wykopyrek:
@ktostujestdieselem: Miałbym do oddania taki komputerek sff (chyba jednak dell, a nie hp). Niestety, po podłączeniu do niego poleasingowego monitora zepsuło mu się wyjście vga. Komp się uruchamia i normalnie działa i w sumie mógłby pracować jako serwer, ale taki mi nie potrzebny. Da się to jakoś naprawić, czy płyta główna jest do wywalenia?