Wpis z mikrobloga

Człowieku co ty piszesz.... Widać, że twoja wiedza jest mizerna... Jednak w 21 wieku komunistów dalej nie brakuje. Jesli były takie przypadki to znikome. Nie wszyscy byli święci , ale oczywiście specjalista z wykopu musi wrzucić wszystkich do jednego wora. Ha tfuu to na Ciebie mogę zrobić . Ci ludzie walczyli dla Ciebie i dla nas a przedewszystkim wlaczyli z największym reżimem sowieckim chwała im za to , że nie złożyli broni.
@Brakus: to ty #!$%@?. W Polsce przez takie gadanie jak twoje gloryfikuje się zbrodniarza wojennego Łupaszkę - Sejm nawet uchwałę dla uczczenia jego pamięci przyjął. Jak Ukraińcy chwalą Banderę to hurr durr morderca ale jak w Polsce trzeba powiedzieć, że ten dzban z lasu wyrżnął kobiety i dzieci to "wyjątek", "nie można wrzucać do jednego worka", "ale walczył dzielnie". I potem się dziwisz że, ludzie tak piszą 1 marca - no
@za_niemca_bylo_lepiej Jak możesz porównywać żołnierzy wyklętych do UPA. Wcale nie przeczę, że wśród wyklętych były haniebne postacie.Oczywiście też nie podoba mi się wynoszenie burego ma piedestał czy innych , ale to nie zmienia faktu, że wszyscy dopuszczali się zbrodni na ludności cywilnej.
@za_niemca_bylo_lepiej Nie zabrakło argumentów. Ale nie chce mi się kłócić z kimś który sprowadza działania wyklętych do upa.... Zasadnicza różnica jest taka, że wyklęci walczyli z okupantem sowieckim . A upa walczyli ze swoimi sąsiadami i rodzinami a to wszystko przez to,że byli tylko Polakami. Co do wykletych sa haniebne postacie i trzeba to zmienić, ale w większości są to Bohaterzy i trzeba o nich pamiętać.
@Brakus: "wyklęci walczyli z okupantem sowieckim" - błąd. Oni pod pozorem walki z sowietami stali się pasożytami społeczeństwa które próbowało jakkolwiek odbudować się po wojnie. Znam osobiście osoby które pamiętają gdy ich rodzice przygotowywali "haracze" dla partyzantów i często słyszałem że Niemcy mieli więcej ludzkich zachowań wobec polaków niż te partyzanckie robaki.
@czlowiekbutelka: Uwielbiam to wrzucanie dwudziestu kilku tysięcy ludzi z różnych formacji i ugrupowań do jednego worka i robienie z nich jednolitej masy. I uwielbiam tą czarno-białą wizję historii.
Nie wiesz, że poszczególne grupy i oddziały oraz ich dowódców należy rozpatrywać oddzielnie? Nie wiesz, że poszczególni antykomunistyczni partyzanci różnili się od siebie?

Nie można wrzucać Mariana Bernaciaka "Orlika", Franciszka Jaskulskiego "Zagończyka", Hieronima Dekutowskiego "Zapory", Edwarda Wasilewskiego "Wichury", Zygmunta Błażejewicza "Zygmunta", Zdzisława Badochy