Wpis z mikrobloga

Hejki,
Szukam jakiegoś auta używanego do 100k (brutto). Wymagania:
- rozsądne spalanie (do 11l) (rocznie robię ok 30k km, więc to ważna kwestia),
- SUV/sedan/coupe - raczej nie kombi,
- koniecznie silnik do LPG (czyli odpadają wszystkie na bezpośrednim wtrysku, #gaztylkodokuchenek - tak wiem, ale jednak mi nam zależy ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: )

Miałem okazję przejechać się Lexusem nx300h. Nie jest demonem prędkości, ale jest wygodny na trasach. Da się go zagazować ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Słucham Państwa propozycji, na jakie jeszcze modele powinienem zwrócić uwagę, bo mam wrażenie, że nie ma zbyt wielu aut spełniających te kryteria ¯\_(ツ)_/¯

#motoryzacja #lexus #auto #leasing #lpg
  • 26
@itdd: fajny ten lexus, nie sądziłem że takie nowe auta są jeszcze na pośrednim. Całe życie jeżdżę na LPG, teraz 3.0 dziś nowa butke montuje 80... Ale następne auto to będzie już diesel. Nie brałeś tego od uwagę? Wychodzi 5zl drożej na 100, a 70l zatankujesz w chwilę w odróżnieniu od 70 l lpg
Do tej pory jeździłem Aurisem hybrid + lpg. Spalanie w trasie 9l lpg, w mieście 6l lpg. Tanio, ale na trasie ciężko rozmawiać przez głośnomówiący - tak głośno! No i butla 72l, pozawalała na zasięg.... ponad 1000km! miasto/trasa 50/50%, także diesel odpada, bo i tak wyjdzie drożej. No i wtryskiwacze, itp itd. Nie widzę w dieslach oszczędności względem lpg.
@InterferonAlfa_STG czym jeździsz?
@itdd: weź pod uwagę że auris hybrid używany 3-5 letni jest drożdży od 1.6 (też LPG, automat) o 25-30k.
Pali 10-13 LPG. Żeby przepalic różnice potrzebujesz 10 lat po około 45kkm rocznie. Nie licząc serwisu baterii.
Liczyłem bo wziąłem mamie ten 1.6 ale mówimy o hatchback.

Jeżdżę e39 530A. W sumie wydawało mi się ostatnie sensowne auto na LPG.
Fajny ten lexus, w sumie nie miałem pojęcia że tak nowe auto
@itdd mondeo w hybrydzie lubi gaz. Za 100 k dwulatka naprawdę dobrze wyposażonego dostaniesz. Ja mam takiego od roku i naprawdę nie narzekam, choć oczywiście parę wad ma. Spalanie średnie z 40kkm 6.7lpg.
@InterferonAlfa_STG: Hmmm faktycznie przejrzę bmw serii 5, ale raczej wolę uderzać w młodsze roczniki. To przede wszystkim mój wół roboczy, więc chcę mieć pewność, że dojadę zawsze i wszędzie bez martwienia się o lawetę ;) Moje doświadczenia ze starszymi autami takie są, że w randomowych momentach coś się z nimi działo... Nie było to przyjemne. 5 lat max jest taką rozsądną granicą.

Co jeszcze fajnego jest z nowszych aut? Co masz
@paincreator: Tym mnie mocno zainspirowałeś, bo w stronę Fordów nigdy nie patrzyłem. Okazuje się, że to jest jeszcze hybryda plug-in na ok 40km, także brzmi ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paincreator: właśnie obejrzałem kilka filmików i jakoś nie czuję się nim zachwycony... Szczególnie na jakość wnętrza narzekają. Ale ciągle biorę pod rozwagę :)