Wpis z mikrobloga

Czy wynajem długoterminowy auta się opłaca?
Rzuciła mi się dziś reklama na otomoto. Poszukuje akurat samochodu, nie chcę brać kredytu, firmy nie mam a moje zarobki pozwolą na comiesięczna opłatę w okolicy 1500 zl, limit kilometrów w zupełności wystarczy w granicach 20000km.
Warto się w to w ogóle pchać? Ktoś korzysta i opowie jak to się odbywa?
#samochody #motoryzacja #kiciochpyta #wynajemsamochodu
  • 10
@pikazo_02: Wynajem wynajmowi nie równy. Zakładając dobrą kalkulację to jesteś parę procent w plecy w porównaniu do normalnego kredytu/leasingu. Zyskujesz natychmiastowe pozbycie się auta bez męczenia się z kupującymi. Minus taki, że nie za wiele możesz przy takim aucie robić ale i tak w tej kwocie szukasz pojazdu a nie zabawki do tuningu.

Kuzynka miała tak wynajęte audi a3 i po zwrocie z paroma drobnymi uszkodzeniami jak przetarte felgi czy pojedyńcze
@kd230: To było w salonie i to był ten leasing w formie wynajmu ale to była kwota brutto. Za 2600 to tobie kredyt chyba liczyli. Ogólnie auto było za 85k produkcji

* w salonie tzn u mojego zaufanego doradcy salonowego z drugiego końca Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod: Yup, 0% wkładu, 3 lata, 20k na rok, na koniec rata balonowa (porównywalna). Leon -> 1600, i30 -> 2600. RRSO - VW Bank - 2%, i30 - 10%. Aż sam się zdziwiłem, ale sprzedawca nawet się nie zdziwił jak go spytałem czy się im cyferki nie przestawiły w formularzu, zaczął mnie namawiać, żebym poszedł do swojego banku po kontrofertę dla tego ich cuda :D
@cwlmod: Spierać się nie będę, ze 2 miesiące temu to było, no i skończyłem na 3 opcji - leasingu konsumenckim w skodzie. Kończę ten offtop i czekam na jakieś ciekawostki co do oddawania auta, żeby się przygotować za 3 lata :-)