Wpis z mikrobloga

Wbiłem do pociągu #polimex na koniec grudnia. Powiedziałem sobie, ze [trzymam papier do 6z](https://www.wykop.pl/wpis/54696229/#!$%@?-polimex-nie-rob-tak-wiecej-bo-jebne-na-zawal/#comment-194262553)ł i wtedy zacznę obserwowac co się dzieje z papierem. Ten dzień nadszedł dziś. Wpadła mi analiza mbankowej szklanej kuli, ze jesli bedzie rosło to raczej do ok 6,70zł i to się dzieje. Ciekaw jestem waszych opinii. Waham sie czy nie zrealizować zysku w wysokosci wkładu i grać resztą. Głupio byłoby zdublować bład z 2017r. Tak, wtedy była inna sytuacja, ale co by nie było... blisko 70% to i tak ładny wynik.

PS:
Kawałek histori... na chwilę przed tragedią 2017r:
https://www.wykop.pl/wpis/22617755/przy-jakiej-kwocie-peknie-ta-spekulacyjna-banka-po/


#gielda
  • 16
@widmo82: 4 lata temu też brałem w tym udział. Wtedy jeszcze nie znałem tagu #gielda i w sumie na wykopie raczkowałem. Kupione po 8 sprzedane po 15 już jak dupło z ponad 18 z rana xD
Ale to była jazda, piękne czasy. Niestety wysiadłem ze swoim pakietem po 4,5 już i nie wsiadłem po 5,2 na korekcie, bo kasy brakuje. Mimo wszystko zazdroszczę, ze masz, bo jeszcze może żreć.

Edit: To
@widmo82:

Ja wleciałem pierwszy raz przy 2,7 zł. To był mój pierwszy zakup w ogóle na giełdzie. Żałuję, że sprzedałem -.-

Potem robiłem jakieś kółeczka - dalej średnio wierząc w jakieś kolejne spektakularne wzrosty.

Teraz zacząłem kupować przy 5 - 5,5zł. Ostatnie zakupy w piątek. Pisałem na tagu. Dopiero niedawno zacząłem wierzyć, że ta spółka może być tym ,,czarnym koniem".

Państwówka, którą czekają ogromne projekty, ogromne inwestycje w sektorze energetycznym. Wierzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: o panie, szmat czasu. Niestety aktualnie nie śledzę poczynań PXM, ten pociąg odjechał beze mnie przed świętami i co Ci tu powiedzieć.. obroty od początku roku takie, że aż miło patrzeć, pokonał wieloletnie maksima bez mydła ale co ma spółka w perspektywie nie wiem. Zawsze można zacząć powoli odcinać kupony.
@widmo82:

Oczywiście po cichu też możemy liczyć na jakiś szaleńczy rajd ;]


A nawet nie liczę ,,po cichu" - tylko całkiem na poważnie. Tylko problem z moją oceną sytuacji jest taki, że na giełdzie realnie działam od 2 miesięcy, a interesuję się od 3.

Sądzę, że gdy zrobi się ,,głośno" o tej spółce (a wcześniej czy później tak właśnie będzie) to obroty znowu wybiją w kosmos - a ludzie znając sytuacje
@widmo82: O panie kolego złoty, ale ten czas leci. Ja wtedy nie zajmowałem pozycji bo konto maklerskie założyłem dopiero w 2018 ale akcja była niesamowita. Później nadeszła era całego gamingu i spektakularnych rajdów i wodospadów na PlayWay czy FARM51. Piękne czasy to były
@botereq: Żaden fart hazardzistą nie jestem, była to skrupulatnie przeanalizowana i przemyślana decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet referat jakiejś babeczki czytałem o spółce co prawda jebła się mocno ale ze wszystkich źródeł coś powyciągałem i wyszedł z tego long all in ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co ciekawe specjalnie na potrzeby Polimexa nauczyłem się podstawowej analizy wskaźników ( ͡°( ͡°
@botereq: Dużo poradników na youtubie, google troche a najlepiej wbić na tradingview - tam się zalogować i próbować sił na różnych interwałach czasowych i wskaźnikach które Ci przypasują najlepiej oceniać kurs. Na to potrzeba czasu ale warto, lepiej jak masz pod kontrolą i wiesz na czym stoisz niż czekać na info z bankiera co się wydarczy czy urośnie czy spadnie( ͡° ͜ʖ ͡°)