Wpis z mikrobloga

@lupaczkokosow: Na szczęście Piekara powoli odchodzi od tekstów o czułym powonieniu i uprzedmiotawianiu kobiet. Łap kolejność czytania:

1. Sługa Boży
2. Młot na Czarownice
3. Miecz Aniołów
4. Łowcy Dusz
5. Płomień i Krzyż tom 1
6. Ja Inkwizytor Wieże do nieba
7. Ja Inkwizytor Dotyk zła
8. Ja Inkwizytor Bicz boży
9. Ja Inkwizytor Głód i pragnienie
10. Ja Inkwizytor Kościany Galeon
11. Płomień i Krzyż tom 2
12. Płomień
Piekara musiał, ale to musiał bo by chyba sraczki dostał po raz enty katować tym czytelnika.


@lupaczkokosow: Z początku to było po to, żeby czytelnik czytający losowe opowiadanie w Nowej Fantastyce albo innym periodyku z opowiadaniami miał takie dodatkowe informacje.
A potem zrobiło się z tego takie running-gag.
@Whoresbane:
Pierwsze 9 pozycji mam już przerobione, z czego drugie podejście zacząłem od Sługo Bożego z pominięciem 6-9 pozycji. Mnie bardziej teraz interesuje czy Piekara wypluł bezpośrednia kontynuacje Łowcu Dusz. Ciezko mi teraz kazda jedna ksiazke sprawdzac( ͡° ʖ̯ ͡°)

@GraveDigger:

Wlasnie tak mysle, czy moze nie wrocic do Gotreka i Felixa, ewentualnie sprobowac przebrnac jeszcze raz przez Achaje, w drugim wypadku dalem sobie spokoj, ale
@Polinik:
Wszystko jasne, ale wiesz, ze wystarczylo napisac taka informacje raz na ksiazke a nie 5?;p W pewnym momencie jak juz widzialem do czego wywod Mordimera zmierza to poprostu przerzucalem na nastepna kartke w pol zdania
No własnie nie bardzo w tym wypadku. Kolejność wydawania książek =/= chronologia historii, 1-4 jest w środku. 6-10 na początku, Płomień i Krzyż to chyba znowuż coś pomiędzy.


wiem. Wszystko wiem. ALE...

Nie przeczytałem wszystkiego - kilka tomów (P&K3, ruska trylogia) sobie zostawiłem. Przeczytam wszystko naraz od nowa jak już seria będzie +/- kompletna. Niemniej jednak wiem z doniesień, że przy czytaniu chronologicznie wychodzą jakieś nielogiczności w fabule; mało tego: Płomień i
Na szczęście Piekara powoli odchodzi od tekstów o czułym powonieniu i uprzedmiotawianiu kobiet


Wszystko jasne, ale wiesz, ze wystarczylo napisac taka informacje raz na ksiazke a nie 5

@Polinik
@Whoresbane: W ruskiej trylogii chyba sam w pewnym momencie stwierdza ze juz nie bedzie sie nudno powtarzal z tym powonieniem :P mam wrazenie ze on dobrze wie ze sie powtarza i troche z tego smieszkuje

Fakt, czasami wkurza, ale te ksiazki domyślnie