Wpis z mikrobloga

19 maja 2021 r. nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się nowe, kolekcjonerskie wydanie książki "Bajki robotów" Stanisława Lema.
Zabawne, a jednocześnie podejmujące poważne tematy. Doskonale znane, a nieustannie zadziwiające oryginalnością. Wyjątkowe skrzyżowanie literatury science fiction z baśniową konwencją.
Bajki robotów, opublikowane po raz pierwszy w 1964 roku, należą do najchętniej czytanych utworów Stanisława Lema. Wydanie z ilustracjami Przemka Dębowskiego ukazuje się w Roku Lema, przypadającym na rok setnej rocznicy urodzin Autora.
"Już w maju moje opus magnum: książka przy której kochane Wydawnictwo Literackie powiedziało "Rób pan jak chcesz, byle dobrze" więc zrobiłem 15 ilustracji, projekt wnętrza i okładki.
Wizja Daniela Mroza stanowiła dla mnie punkt wyjścia. Jego pieczołowicie wyrysowane retrofuturystyczne roboty zrosły się z tekstem Lema w wyobraźni kilku pokoleń czytelników. Moje Bajki robotów duchem są z nowego millenium: powstały w całości na komputerze. Chciałem jednak udowodnić, że geometria cyfrowych ilustracji także może być dowcipna i wcale nie jest bezduszna. Mam nadzieję, że moje obrazki (i w ogóle cała książka jako przedmiot) zapadną w pamięć odbiorcom na kolejne półwiecze!"
źródło
#literatura #ksiazki #sciencefiction #fantastyka #stanislawlem #lem
Lifelike - 19 maja 2021 r. nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się nowe, kolekcjo...

źródło: comment_16149562474GtZwlH5Xi3P9np9nMfhRV.jpg

Pobierz
  • 5