Wpis z mikrobloga

Cześć, kupiłem tacie w prezencie (jeszcze nie wręczony) zegarek Orient z mechanizmem automatycznym. Jednak w instrukcji jest informacja że zegarek jest w stanie pracować około 40 godzin bez noszenia/nakręcenia. Przyznaję to mój błąd że nie zorientowałem się przed zakupem. Tato raczej nie będzie nosił go codziennie tylko przy wyjściach z domu i w weekendy. Do pracy raczej go nie założy. Jak w praktyce wygląda sprawa ile zegarki automatyczne są w stanie pracować bez noszenia? Zastanawiam się czy go nie wymienić odrazu na jakiś model kwarcowy.

Model to FAA02001B9

#zegarki #zegarkiboners #orient
Farfoo11 - Cześć, kupiłem tacie w prezencie (jeszcze nie wręczony) zegarek Orient z m...

źródło: comment_1614971244AO0n5u61wTHxPgi0Qg7Iqk.jpg

Pobierz
  • 9
@Farfoo11: Większość automatów, w tym tego Orienta można po prostu nakręcić. Wystarczy przed wyjściem dać kilka obrotów na rozruch, nastawić datę i godzinę i gotowe. Uprzedź tatę, że w zegarkach z szybką zmianą daty nie nastawia się daty, kiedy zegarek wskazuje między ósmą wieczorem, a czwartą rano – wtedy można uszkodzić mechanizm.
@tomastomas1985: w tej pozycji mechanizm zegarka (który siłą sprężyny jest pchany w jednym kierunku) jest zazębiony z datownikiem (żeby go przesunąć). Zmieniając ręcznie datę możesz (w teorii, w praktyce nie zawsze, no i nie w każdym zegarku) uszkodzić połączenie mechanizmu zegarka z datownikiem.

@Farfoo11: zacny sikor. Jeśli twój ojciec pamięta czasy rosyjskiej myśli technicznej, to będzie obeznany z procedurą porannego ustawiania zegarka na prawidłową godzinę. Będzie dobrze, nie musisz wymieniać.
@Farfoo11: bardzo dobry model, z resztą z Orientem ciężko źle trafić. Jednak jeśli to ma być zegarek od okazji do okazji, to jednak postawilbym na dobry kwarc. Polecam coś z linii Eco Drive od Citizena. Tato może mieć złe wspomnienia z komunistycznych czasów nakręcanych zegarków. A z Eco Drive masz nieskończoną baterię i bardzo uniwersalną stylistykę oraz dobrą jakość.