Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Udało mi się zrealizować moje kolejowe marzenie na ten rok, czyli przejażdżkę do Buska Zdroju pociągiem.

Z Krakowa do Olkusza busem.
Z Olkusza kiblem Polregio do Kielc.
Z Kielc do Buska Zdroju Newagiem Kolei Śląskich.
Z Buska Zdroju do Kielc busem.
Z Kielc do Krakowa Newagiem Polregio.

Piękny jest fragment Olkusz - Tunel, nieco zapomniany. Dworzec w Busku Zdroju jest opuszczony, nie ma już tam dyskoteki. Wrażenie robi odrestaurowany dworzec autobusowy UFO w Kielcach.
Jedynym zgrzytem był jakiś patus na dworcu w Kielcach, który się doczepił do mojego komina Wisły Kraków na twarzy.

#pociagi #kolej #pociagiboners
DerMirker - Udało mi się zrealizować moje kolejowe marzenie na ten rok, czyli przejaż...

źródło: comment_1615142160f1U1oZ7VgqsKKpteGV4nCz.jpg

Pobierz
  • 32
@DerMirker: Linia wpisana jako 73 w liniach o znaczeniu państwowym i strategicznym dzu 2019 poz 899
Szczucinka do Żabna używana b sporadycznie. Dalej zarośnieta. w niedlugim czasie robie rajd pieszy w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej bo stowarzyszenie sądeckie chce retrem pojechać dalej.
W zeszłym roku jesienią na stronie PLK się pojawiła szczucinka do przebudowy i modernizacj w projektach do 2040 roku, oczywiscie uczestniczyłem w konsultacjach społecznych.
@DerMirker:

Buski dworzec jest przygnębiający, jak to całe miasteczko.


No całe to raczej nie. Przecież to kurort. Jest choćby reprezentacyjny park i deptak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xrobek: on jeździ dwa razy dziennie. W całym szynobusie było sześć osób. Ekonomicznie to raczej nieopłacalne przedsięwzięcie.

Z tego co się orientuję, dopiero w zeszłym roku reaktywowano tę linię, po iluś tam latach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dodo_: no jest, ale przez kowid wszystko zamknięte na cztery spusty.

A centrum miasteczka wygląda obskurnie: pełno reklam, pstrokacizny, wszystko zawalone autami. Sam dworzec kolejowy jest z 3 kilometry od miasta...