Wpis z mikrobloga

Ale znalazłem złoto, chyba jedyny screen z mojego pierwszego komputera, zrobiony zaraz przed kupnem zestawu z przełomowym Core 2 Duo E6300 w połowie 2006 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile to ja się namęczyłem z tym gratem z 2000 roku (mój pierwszy komputer z P3 600Mhz i Riva TNT2 M64). Przejście na zupełnie nowego procka (i to tak hypowanego) z grafiką 7900GT to było naprawdę wydarzenie, a zaraz po premierze taki Intel kosztował wtedy tylko 700 zł. Obecnie można w zasadzie nie zauważyć, że ma się 6-letni procesor.

System to Windows 2000, widać typowy zestaw aplikacji z tamtych lat, choć większości zupełnie nie pamiętam. W porównaniu do obecnego komputera to miałem wtedy wiele zbędnych programów, które uruchamiałem może raz na miesiąc (a większość pewnie z płyt "Niezbędnika" :D). Do tego LOST, jakieś pierwsze memy (słynny Cygan z Torunia), pierwsze zdjęcia z cyfrówki, no i oczywiście Tibia, a Internet może od roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod tagiem #cyfrowanostalgia wrzucę jeszcze w niedługim czasie inne obrazki z drugiej połowy lat 2000, które mam w swojej bazie.
#komputery #systemyoperacyjne #windows #nostalgia #wspomnienia
Pobierz Majestic12 - Ale znalazłem złoto, chyba jedyny screen z mojego pierwszego komputera, ...
źródło: comment_1615583092tk1943SB7NIzkztr4eRHFB.jpg
  • 8
@Majestic12: Total Commander wiecznie żywy, parę dni temu ruszyła wersja beta 10.0. No i Mario Forever, pamiętam Mario Forever, i jeszcze taki klon Mario na DOSa który można było odpalać na surowym XPku i to zdziwko jak dźwięk dochodził z PC speakera a nie głośników. Szkoda że po Siódemce M$ uśmiercił sterownik od PC speakera, bo to fajny bajer jest. :(
@Majestic12: Cholera, posiadanie kompa z Core 2 Duo i 7900GT w 2006 musiało być zajebiste - praktycznie każda gra śmigała na pełnych detalach (może prócz Obliviona). O ironio miałem wtedy podobny zestaw - Pentium III 450Mhz i Rivia TNT2 32MB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piękne czasy to były.