Wpis z mikrobloga

Ej, ale to jest naprawdę świetny pomysł na niemy protest. Zbierzmy 300 ludzi #pdk w niedzielę na mszy, wchodzimy kulturalnie do świątyni, siadamy w ławkach, zajmujemy wszystkie wolne miejsca, mamy delikatne sugestie typu 8 gwiazdek na kurtce czy plecaku/torebce, żadnych krzyków, na znak protestu można siedzieć cały czas w ławkach (nie wstawać, nie klękać, nie śpiewać). Po wszystkim opuścić mszę. Kulturalnie i wymownie. Zająć miejsce starym dewiantom, a co najważniejsze, wszystko w zgodzie z prawem ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy ktoś zna kogoś kto ma zasięgi i mógłby rozpropagować akcję? Sam bym poszedł w niedzielę do kościółka na 11, w końcu i tak oficjalnie nigdzie nie mogę wyjść ¯_(ツ)_/¯ ten pomysł można jeszcze dopracować. Ktoś coś? #bekazpisu #koronawirus #protest
  • 89
@Pepe_Roni bo? Bo qurva mam dość tego szajsu odstawianego przez pisowców przez ostatnie 6 lat? Bo nie ma już żadnych demokratycznych instrumentów państwowych, które mogłyby powstrzymać autorytaryzm pisowski, zostaliśmy tylko my, ja i reszty społeczeństwa? Bo mój głos się nie liczy? Bo co? Bo jeszcze 2 tygodnie? Sam się jebnij w głowę karakanie
@alfonsgajowy: ale powiedz mi, co da ten protest? Były masowe protesty przeciwko wyrokowi TK i pisowcy sobie nim mordy wytarli, a milicjanci pałowali uczestników tych protestów i składali wyroki do sądu. To samo by się stało, gdyby protest miał charakter antylockdownowy, pisowcy wytarli by sobie nim mordy, milicjanci by pałowali, a wszystko i tak by pozostało zamknięte. Taki ogólnokrajowy, niemy protest w kościele to był by bardzo ciekawy pomysł. Tym by