Wpis z mikrobloga

Mam na mieszkaniu stare przesuwne drzwi, postanowiłam ich nie wywalac tylko spróbowac je odnowić. Chce je pomalować na bialo ale najpierw zmatowić papierem ściernym. Jakiego papierou uzyc zeby nie narobic głębokich rys ale pozbyc się starego lakieru? Jaką farbe możecie polecić do takiego malownia? Chcialbym czysto białą, najlepiej z polyskiem.

Drzwi na zdjęciu sa jeszcze nie umyte po remoncie mieszkania
#stolarstwo #majsterkowanie #remontujzwykopem
źródło: comment_1616140225AGukdPQFOmmmBe84infSK4.jpg
  • 7
@ZastepcaPomocnika:

@WiesniakzPowolania:

Tylko matowienie, z początku chciałem to ręcznie szlifować i położyć nowy lakier ale facet który mi cyklinował podłogę stanowczo mi odradził taki pomysł. Myślałem to pózniej malować małym wałeczkiem i owalnym pędzlem w zagłębieniach. Na matowej farbie mniej widać pociągnięcia pędzla?
@Syko co do farby nie podpowiem. Tu wszystko zależy od jakości podłoża, farby, umiejętności, a często też od jakości walka czy pędzla oraz warunków termicznych i wilgotności. Ale z zasady na matowym słabiej widać błędy.
@Syko: wałek odradzam. Pędzlem zrobisz ideolo, jeśli będziesz się skupiał na jak najcieńszej warstwie a nie na tym, żeby było krycie za jedną warstwą. Bierz mało na pędzel, sprawnie rozprowadzają farbę, małe odcinki za raz, 3-4 warstwy farby akrylowej, przycieranie po każdej warstwie ( poza ostatnia ofc) i będziesz miał efekt jak z folderka.