Wpis z mikrobloga

Witam w tym roku piszę maturę i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem (o ile takie jest możliwe). Myślałem nad budownictwem na sggw oraz geodezją na wat i nie wiem czy to możliwe, a jeżeli tak to chciałem robić inżyniera na jednym kierunku i magistra na drugim. Co do kolejności to nie jestem pewny, ale piszę raczej z zapytaniem czy w ogóle można tak studiować. #studia #inzynier #magisterka #matura #sggw
  • 10
@asasello: chodzi mi o to, że chcę mieć inżyniera z jednego kierunku a później zrobić magistra na tym drugim kierunku jeżeli tak można. Np. po inżynierze z geodezji czy mogę na innej uczelni robić magistra z budownictwa, czy to wgl jest możliwe?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Smity: tak jest to możliwe, wyprowadzono to jako system boloński i sam z niego korzystałem. Kończąc jeden kierunek i zaczynając drugi zupełnie inny. Miałem do zrobienia różnice programowe, chyba z 12 przedmiotów z poziomu inżyniera i właściwe zajęcia na mgr. Może być tak, że niektóre kierunki nie pozwolą, a niektóre kierunki mniej różnic.
@Smity skończyłem technikum geodezyjne i pracuję jeszcze jako geodeta. Studiowałem budownictwo na politechnice śląskiej, skończyłem tylko 2 semestry i zmieniłem kierunek na Informatykę. Więc można powiedzieć że w trakcie przebranżowienia